معاون پارلمانی رئیس جمهوری:

وام زلزله زدگان کرمانشاه 2 سال امهال شد

کرمانشاه - ایرنا - معاون پارلمانی رئیس جمهوری از موافقت هیات دولت با امهال وام زلزله زدگان استان کرمانشاه به مدت 2 سال خبر داد.

'حسینعلی امیری' روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت که به ریاست دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شد، موضوع امهال وام زلزله زدگان استان کرمانشاه برای مدت 2 سال به تصویب رسید.
وی اظهارداشت: با این مصوبه، ساکنان مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برای شروع پرداخت اقساط وام های خود 2 سال مهلت خواهند داشت.
وی افزود: هیات دولت در جلسه دیروز همچنین موافقت کرد که جریمه تاخیر در پرداخت اقساط وام های مردم زلزله زده از محل اعتبارات مدیریت بحران پرداخت شود.
موضوع امهال بازپرداخت اقساط وام های مردم زلزله زده کرمانشاه و همچنین بخشودگی جریمه دیرکرد بازپرداخت اقساط از جمله خواسته های مردم زلزله زده استان کرمانشاه بود که بارها در جریان سفر رئیس جمهوری، معاون اول و معاون پارلمانی رئیس جمهور به استان مطرح شده بود.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت زد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
قرار است 53 هزار و 250 میلیارد ریال اعتبار از سوی دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌ زده کرمانشاه هزینه شود که البته بیشتر این اعتبار برای احیای زیرساخت های عمومی و دولتی است.
به اعتقاد استاندار کرمانشاه 'مصوبات و اعتبارات تخصیص یافته به زلزله ‌زدگان استان از نظر سرعت تصویب و حجم اعتبارات، بی سابقه بوده است.'
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 14 شهرستان و 2 هزار و 622 روستا است.
8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال