بانوان کرمانشاهی از داشتن پیست حرفه ای اسکیت محرومند

کرمانشاه - ایرنا - رییس هیات اسکیت استان کرمانشاه گفت: کرمانشاه فاقد پیست حرفه ای اسکیت برای بانوان و آقایان ورزشکار است.

سامان شیرزادی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: شایسته است یک پیست حرفه ای از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان برای این منظور ساخته شود که مکاتبات و رایزنی های بسیاری صورت گرفته ولی بدون نتیجه باقی مانده است چرا که بودجه ای به میزان 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
وی با بیان اینکه سالن اختصاصی اسکیت در روزهای فرد به بانوان تعلق دارد، افزود: بوستان معلم کرمانشاه از قابلیت آموزش اسکیت برای بانوان برخوردار است.
شیرزادی گفت: هم اکنون آموزش اسکیت بانوان در بوستان معلم از ساعت 17 تا 18 در روزهای فرد ارائه می شود.
این مسئول با تاکید براینکه هیچ محدودیت سنی برای آغاز ورزش اسکیت در بانوان وجود ندارد، اظهار داشت: در سال گذشته یک بانوی اسکیت باز کرمانشاهی به نام صدف بهرامی به عضویت تیم ملی درآمده است.
وی افزود: نزدیک به 6 مدال کشوری اعم از یک طلا و مابقی نقره و برنز در سال گذشته توسط بانوان کرمانشاهی در سطح کشوری کسب شده است.
رییس هیات اسکیت استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری دوره اول مسابقات لیگ استانی در 25 اردیبهشت جاری، ادامه داد: دوره دوم این لیگ در چهارم تیر در 2بخش بانوان و آقایان برگزار می شود که مرحله سوم آن در مرداد جاری برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری مسابقات اسکیت منطقه ای در سال جاری خبر داد و افزود: هم اکنون بانوان اسکیت باز خود را برای شرکت در این مسابقات آماده می کنند که جزییات آن متعاقبا اعلام می شود.
استان کرمانشاه دارای 700 اسکیت باز بیمه شده است که نیمی از این میزان را بانوان ورزشکار تشکیل می دهد.
7460/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال