245 زلزله زده رایگان ویزیت شدند

کرمانشاه - ایرنا - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، از ویزیت رایگان 245 نفر در مناطق زلزله زده توسط پزشکان دانشکده پزشکی استان خبر داد.

مهدی محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حضور 2 روزه متخصصان و دستیاران گروه عفونی و چشم پزشک دانشکده پزشکی در هفته گذشته در شهرستان های سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی، گفت: دکتر شیروانی و دکتر محسنی افشار اساتید این دانشکده با حضور در شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی اقدام به ویزیت 120 تن از مردم این منطقه کردند.
وی اظهار کرد: در پی حضور این تیم درمانی در شهرستان ثلاث باباجانی، بیماران نیازمند، برای تکمیل مراحل درمانی خود به دیگر مراکز استان اعزام شدند.
محمدی همچنین در ادامه از ویزیت رایگان 125 نفر در کلینیک بیمارستان شهدای سرپل ذهاب توسط دکتر شیخی استاد و دکتر جمشید بیگی دستیار گروه چشم پزشکی دانشگاه نیز خبر داد.
وی بیان کرد: با حضور این تیم چشم پزشکی در سرپل ذهاب علاوه بر پیگیری روند بهبود و تکمیل درمان بیمارانی که پیشتر تحت عمل جراحی قرار گرفته بودند، 30 تن از مردم این شهرستان نیز برای انجام عمل جراحی به مراکز استان ارجاع داده شدند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، این اقدام خیرخواهانه را در راستای خدمت رسانی به مردم مناطق زلزله زده استان دانست که به طور مستمر از سوی پزشکان در تخصص های مختلف پزشکی صورت می‌گیرد.
محمدی اظهار کرد: پزشکان متخصص و فوق تخصص دانشکده پزشکی بدون دریافت هیچ وجهی و با نیت خیرخواهانه و انسان دوستانه در این کار خیر مشارکت می کنند و پیشتر متخصصان و اساتید گروه اطفال، پوست، اورولوژی و زنان بیماران را رایگان در این مناطق ویزیت کردند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 14 شهرستان و 2 هزار و 622 روستا است.
8066/3033

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال