خروج آمریکا از برجام نشانه شکست از ایران است

کرمانشاه - ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: خروج آمریکا از برجام نشانه شکست آنها از دانش و سیاست تیم مذاکره کنندگان ایرانی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابراهیم الهی تبار روز یکشنبه در همایش روز ملی جمعیت، که در سرسرای همایش های بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه برگزار شد، افزود: آمریکا پس از واقعه 11 سپتامبر به بهانه حفظ امنیت آمریکا چند کشور را ذیل منشور هفت شورای امنیت سازمان ملل قرار داد.
وی اظهار داشت: آمریکا به بهانه های گوناگون به افغانستان، لیبی، عراق و سودان حمله کرد و به بهانه بمب هسته ای اجماع جهانی تحت منشور هفت شورای امنیت علیه ایران فراهم کرده بود ولی با درایت و سیاست تیم هسته ای کشورمان این بهانه از آنها گرفته شد.
او با بیان اینکه هیچ کشوری بدون جنگ از بند هفتم شورای امنیت خارج نشده اظهار داشت: آمریکا به شدت به دنبال نقض برجام از سوی ایران بود، ولی در نهایت از ایران شکست خورد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه اضافه کرد: با بد عهدی آمریکا در قضیه برجام اسرائیل، عربستان و یک جریان داخلی که از اول با امضا برجام بشدت مخالف بودند، خوشحال شدند.
وی با بیان اینکه ایران سرافرازنه بحث برجام را مدیریت کرد، گفت: تا زمانی چهار به علاوه یک منافع ایران را تضمین کنند در برجام هستیم اگرنه فعالیت ها و برنامه اولیه هسته ای خود را ادامه می دهیم.

** نرخ باروری کشور کمتر از نرخ جانشینی جمعیت است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در ادامه ثبت آمار جمعیت را یکی از راهبردی ترین مقوله های اساسی کشور برای سیاست گذاری خواند و اظهار داشت: نرخ باروری جمعیت استان از میانگین نرخ جانشینی جمعیت کشور کمتر است.
وی بر اهمیت نگاه توسعه ای به کمیت و کیفیت نرخ جمعیت تاکید و گفت: برای رشد جمعیت نیاز به تلاش همه جانبه همه دستگاه ها است.
وی عدم اشتغال و مسکن را مهم ترین دلیل برای کاهش رشد جمعیت در استان عنوان کرد و گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نیاز کشور به رشد نرخ باروری، نیاز فراگیر به فرهنگ سازی و هم افزایی همه دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است.

نرخ باوری استان کرمانشاه 1/2 است
معاون اداره کل ثبت احوال کرمانشاه نیز در ادامه این همایش گفت: نرخ باروری استان نسبت به نرخ جانشینی جمعیت 1/2 است این در حالی است که نرخ ثابت جمعیت برای جانشینی جمعیت کنونی باید 2/2 باشد.
حسین نظری ،تعداد افراد مذکر استان را یک میلیون و 176 نفر و زنان را 978 هزار نفر اعلام کرد و گفت: کرمانشاه از لحاظ جمعیت رتبه 13 کشور را دارد.
وی با بیان اینکه 99/9 درصد ولادت ها و وفات ها در استان در 15 روز اول ثبت می شود، گفت: از اول سال گذشته تا 31 اردیبهشت سال جاری 42 هزار ولادت و 15 هزار وفات استان ثبت شده است.
وی نسبت جمعیتی استان را 14 درصد زیر 15 سال، 72 درصد 15 تا 64 سال و 6 درصد بالای 65 سال اعلام کرد.
وی با بیان اینکه استان از نظر وفات و طلاق وضعیت مطلوبی در کشور ندارد، گفت: استان کرمانشاه در طلاق رتبه 2 و در وفات رتبه سوم کشور را دارد.
نظری در ادامه با بیان اینکه به ازای هر 3/3 ازدواج یک طلاق در استان رخ می دهد، گفت: 50 درصد از طلاق ها در چهار سال اول ازدواج رخ می دهد.
جمعیت استان کرمانشاه طبق آخرین آمار ثبت احوال یک میلیون و 977 هزار و 34 نفر است.
3209/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال