هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

کار جمعی برای توسعه کرمانشاه

هفته نامه میلکان چاپ کرمانشاه در شماره 59 هفته اول خرداد مطلبی را با عنوان 'کار جمعی برای توسعه کرمانشاه' به قلم مهدی خالوندی منتشر کرده است.

در این یادداشت آمده است: یکی از بزرگترین ضعف ها و نقاط آسیب در استان کرمانشاه به لحاظ شکل گیری فرآیند توسعه در استان از هم گسستگی و پراکندگی کانون های توسعه در میان نخبگان، اساتید و حتی تیم های مدیریتی است.
اصولا ما یا کار جمعی بلد نیستیم و یا خیلی زود گروه های فکری و مدیریتی ما از هم می پاشد و شکل گیری هسته های توسعه دوام چندانی ندارند و خیلی زود براساس شکل گیری منافع، تغییرات ساختار مدیریتی و یا دغدغه های ذهنی و کاری ناکام می مانند.
حداقل در چند دهه گذشته کانون های فکری توسعه در کرمانشاه به صورت جدی و بلند مدت شکل نگرفته اند و شاید یکی از دلایل اصلی ضعف ساختار توسعه در استان کرمانشاه همین مساله بوده باشد که ما نتوانسته ایم یک گفتمان و رویکرد غالب را در مباحث توسعه ای استان پیش ببریم و صدای رسایی را برای پیگیری مسائل و مشکلات استان ایجاد کنیم.
همین مساله باعث شده تا ما نتوانیم مردمی مطالبه گر داشته باشیم و فرآیند توسعه استان با مشکلات عدیده طرح ها و پروژه های نیمه کاره و غیرکاربردی بسیار و ضعف سیستم مدیریتی استان و عدم پاسخگویی مناسب به چرایی شکل گیری شرایط کنونی کرمانشاه باشیم. بدون تردید تشکیل هسته های فکری مستقل و دلسوز می تواند آینده کرمانشاه را دگرگون رقم بزند.
از سال گذشته جمعی از چهره های دلسوز استان با شکل دهی یک هسته فکری بنیان انجمن همکاری توسعه و تعالی کرمانشاه را پی ریزی کردند، که می تواند شروعی برای شکل دهی و پیگیری مطالبات مردم کرمانشاه در فرآیند توسعه باشد.
شکل گیری این انجمن می تواند سرآغازی باشد برای تمرین و بهره گیری از کار و خرد جمعی. هرچند که با توجه به شرایط و مناسبات خاص قدرت در استان کرمانشاه تداوم این گونه هسته های فکری کاری دشوار به نظر می رسد اما باید آموخت که توسعه با کار جمعی و همت عالی شکل می گیرد و این جمع های فکری هستند که می توانند مطالبات مردمی را رسد و پیگیری نمایند و موانع توسعه را از پیش رو برداشته و مدیران استان را از تصمیمات نامناسب بازدارند و کم کاری ها را گوشزد نمایند.
امید است این انجمن و انجمن های مشابه در استان کرمانشاه با نیت خدمت به مردم استان پا بگیرند تا شاهد شکل گیری مناسبات جدیدی در فرآیند توسعه و تعالی کرمانشاه باشیم.
8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال