فرماندار کرمانشاه:

مشارکت در حل مشکلات مدارس باید در جامعه نهادینه شود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه گفت: بسیاری از مشکلاتی که امروز آموزش و پرورش با آن دست به گریبان است با مشارکت مردم و خیران زودتر برطرف می شود، به همین جهت کمک به مدارس باید به صورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فضل الله رنجبر روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش که در سرسرای جلسات اداره کل آموزش و پرورش ناحیه سه کرمانشاه برگزار شد، افزود: دولت تدبیر و امید در سال جاری 36 میلیارد و 684 میلیون تومان اعتبار برای 34 پروژه و طرح به آموزش و پرورش استان تخصیص داده که با توجه به وقوع زلزله این اعتبار صد درصد تامین شده است.
وی گفت: دولت به تنهایی نمی تواند مشکلات عدیده ای را که نظام آموزش و پرورش با آن درگیر است حل کند، باید با کمک والدین دانش آموزان، نخبگان و فرهنگیان به دنبال راهکارهای جدیدی برای برطرف کردن مشکلات آموزش و پرورش باشیم.
وی در ادامه مهم ترین و موثرترین راهکار برای کمک به آموزش و پرورش را مشارکت فعال آحاد مردم به ویژه والدین دانش آموزان دانست و گفت: به مانند خیران مدرسه ساز باید با تبلیغات و اطلاع رسانی افراد خیر را برای رفع مشکلات به مدارس بکشانیم.
فرماندار کرمانشاه آموزش و پرورش را رکن اصلی توسعه و پیشرفت هر کشوری دانست و گفت: پرورش یا بعد اخلاقی و فعالیت اجتماعی دانش آموزان باید به اندازه درس و توان علمی آنها اهمیت داده شود.
رنجبر بی توجهی به نظام آموزش و پرورش را نوعی خیانت به کشور دانست گفت: با آموزش درست دانش آموزان خیلی از مشکلات اجتماعی و شهری کشور حل می شود.
وی با اشاره به اقدام های پیشگیرانه آموزشی - توجیهی دانش آموزان در رابطه با شب چهارشنبه سوری توسط مدیران و دبیران مدارس گفت: این آموزش ها باعث شد دانش آموزان و جوانان گول تبلیغات سوء دشمنان در شبکه های مجازی را نخورند و با حفظ حرمت دست به اقدام های خطرناک نزنند.
وی همچنین با اشاره به موفقیت 63 دانش آموز مدرسه فرزانگان کرمانشاه و کسب رتبه های برتر کشوری توسط آنان در رشته های مختلف در سال جاری گفت: شهرستان کرمانشاه 163 هزار دانش آموز دارد و این می تواند ظرفیت بسیار خوبی برای دیگر نهادها برای آموزش مسائل مختلف به آنان باشد.
استان کرمانشاه 325 هزار دانش آموز، 28 هزار فرهنگی و چهار هزار و 600 مدرسه دارد که در 14 شهرستان و 2 هزار و 600 روستا زندگی می کنند.
3209/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال