عملیات ساخت یک باب خانه بهداشت روستایی در قصرشیرین آغاز شد

قصرشیرین- ایرنا- عملیات اجرایی احداث یک باب خانه بهداشت در روستای زلزله زده 'صید احمد' از توابع بخش مرکزی شهرستان قصرشیرین آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این خانه بهداشت از سوی مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران کرمانشاه در قصرشیرین ساخته می شود.
مدیرشعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان کرمانشاه در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: این خانه بهداشت با 95 مترمربع زیربنا و با صرف یک میلیارد و 500 میلیون ریال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه و فرمانداری قصرشیرین ساخته می شود.
محمدصفا میرزایی اظهارکرد: به منظور کمک به مردم مناطق زلزله زده، با تمهیدات صورت گرفته سه باب خانه بهداشت روستایی با صرف چهار میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران در مناطق مختلف استان کرمانشاه احداث می شود.
وی همچنین از احداث سه باب مدرسه 2 کلاسه در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خبرداد و اضافه کرد که در چهار شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب و ثلاث باباجانی، 2 هزار فقره تسهیلات 50 میلیون ریالی از سوی بانک قرض الحسنه مهر ایران به مردم این مناطق پرداخت شده است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
7079/3012/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال