شهردار کرمانشاه:

شهرداری از اجرای طرحهای مشارکتی با بخش خصوصی استقبال می کند

کرمانشاه- ایرنا- شهردار کرمانشاه با اعلام حمایت و استقبال از اجرای طرح های مشارکتی شهرداری با بخش خصوصی در این شهر، گفت: رویکرد شهرداری مشارکت با بخش خصوصی در راستای توسعه شهر و درآمدزایی برای شهروندان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آرش رضایی روز چهارشنبه در آئین کلنگ زنی ساخت بازارچه دولت آباد کرمانشاه، افزود: پروژه های مشارکتی در تامین درآمد پایدار شهرداری موثر است و رویکرد شهرداری کرمانشاه نیز تحقق این درآمدها از محل مشارکت با بخش خصوصی است.
وی یکی از منابع درآمد پایدار شهرداری ها را عوارض ساخت و ساز دانست و گفت: در زمان رکود ساخت و ساز، شهرداری ها با مشکل جدی در تحقق درآمدها روبرو می شوند.
به گفته او، طرح های مشارکتی شهرداری کرمانشاه با بخش خصوصی از این به بعد بیشتر می شود.
شهردار کرمانشاه در ادامه سخنان خود مشارکت مردم در اداره شهر را از دیگر رویکردهای شهرداری دانست و گفت: تصمیم داریم در قالب تعریف بسته های اقتصادی درآمد زا اداره بوستان ها و بخشی از خدمات شهرداری را به مردم واگذار کنیم.
وی اظهار کرد: اگر مردم را در اداره شهر دخیل نکنیم در سال های آینده با مشکلات جدی روبرو می شویم.
رضایی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه نیز با رویکرد جدید شهرداری در واگذاری خدمات به مردم و مشارکت با بخش خصوصی موافق است، گفت: خوشبختانه مسئولان استان به ویژه فرماندار شهرستان کرمانشاه نیز یکی از حامیان اصلی این رویکرد شهرداری است.
شهردار کرمانشاه همچنین به توافق شهرداری با بنیاد مستضعفان برای ایجاد معبری از دولت آباد برای اتصال به محله ده مجنون نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح عبور و مرور ساکنان دولت آباد تسهیل می شود.
او گفت: این طرح در صحن شورای اسلامی شهر کرمانشاه تصویب شده و منتظر اعلام بنیاد مستضعفان برای آغاز عملیات اجرایی طرح هستیم.
رضایی همچنین از مردم دولت آباد به واسطه تمیز نگه داشتن این منطقه و نگهداری خدمات شهرداری قدردانی کرد و گفت: این منطقه جزو مناطق خوب کرمانشاه دراین موضوع است.
او به شروع نهضت آسفالت در کرمانشاه در اول سال 96 اشاره کرد و افزود: در نیمه اول سال 120هزار تن آسفالت در شهر کرمانشاه کار شد که متاسفانه در نیمه دوم امسال این روند به دلیل نبود اعتبار ادامه پیدا نکرد.
کلنگ ساخت بازارچه دولت آباد کرمانشاه در زمینی به مساحت 17 هزار و 333 متر مربع و سرمایه گذاری 60 میلیارد ریال در جوار واحدهای مسکن مهر این شهر روز چهارشنبه با حضور مسئولان به زمین زده شد.
شهر کرمانشاه نیمی از جمعیت 2 میلیون نفری استان کرمانشاه را در خود جای داده است.
3033/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال