مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش:

بیش از 170 هزار دانش آموز کشور از مزایای آموزش از راه دور بهره مندند

قصرشیرین- ایرنا- مدیرکل آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش، با بیان اینکه آموزش از راه دور یک بخش ناشناخته در دستگاه تعلیم و تربیت است، گفت: هم اکنون بیش از 170 هزار دانش آموز در کشور در یک هزار و 615 واحد آموزشی از آموزش راه دور بهره مند هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، گودرز شاهمرادی روز سه شنبه در آیین افتتاح طرح آموزش الکترونیک در گیلانغرب اظهار کرد: در استان کرمانشاه در سطح 29 واحد آموزشی، سه هزار و 500 دانش آموز از خدمات الکترونیکی از راه دور بهره مندند و این خدمات به 2 صورت نیمه حضوری و غیرحضوری است.
وی از اجرای طرح تقویت و تکمیل تحصیل دانش آموزان پیش دانشگاهی شهرستان زلزله زده گیلانغرب خبر داد و با اشاره به مفاد سند بنیادین، با بیان این که رسالت اصلی آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان است، افزود: دانش آموزان باید به لحاظ شرایط و فرصت های یادگیری با یکدیگر برابر باشند که از آن تحت عنوان عدالت آموزشی یاد می شود.
وی اضافه کرد که عدالت آموزشی، ایجاد فرصت برابر و ارائه خدمات نوین آموزشی از جمله اهداف سند بنیادین دستگاه تعلیم و تربیت است که در سایه پیگیری و تلاش های مسئولان مربوطه، بستر آن در کشور فراهم شد و شمار زیادی نیز اکنون از آن بهره مندند.
وی گفت: با توزیع 202 دستگاه تبلت رایگان بین دانش آموزان پیش دانشگاهی مناطق زلزله زده شهرستان گیلانغرب، این دانش آموزان از امکان آموزش الکترونیکی و تقویتی برای ارتباط با استادان برجسته تهران برخوردار شدند.
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، در مقاطع مختلف تحصیلی یک هزار و 717 دانش آموز دارد که در 238 آموزشگاه و در قالب 603 کلاس درس مشغول تحلیصند.
7079/7398/8066 خبرنگار:سلطانمراد شهبازپور **انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال