مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه:

38 درصد جمعیت استان زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی هستند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی کرمانشاه گفت: هم اکنون نزدیک به 760 هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی قرار دارند که این تعداد، معادل 38 درصد جمعیت کل استان است.

کیومرث فلاحی روز سه شنبه با حضور در دفتر ایرنا مرکز کرمانشاه، میانگین افراد زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی در سطح کشور را 52.5 درصد اعلام و اظهار کرد: 14.5 درصد از میانگین کشوری عقب هستیم.
وی ادامه داد: از حدود 760 هزار نفری که زیرپوشش خدمات تامین اجتماعی قرار دارند 248 هزار نفر آن ها از شاغلان هستند که 146 هزار نفر را کارمندان و کارگران و و مابقی که حدود 101 هزار نفر هستند مربوط به افراد بیمه شده خوداشتغالی نظیر قالیبافان، رانندگان، کارگران ساختمانی و ... می شود.
فلاحی همچنین با بیان اینکه تعداد کارگران بیمه شده استان نزدیک به 80 هزار نفر هستند، گفت: این آمار خوبی برای کرمانشاه نیست چرا که در هر کشوری اگر بخواهد رونقی صورت گیرد باید به عدد کارگران بیمه شده اضافه کرد که متاسفانه در استان ما این آمار مطلوب نیست.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه از وجود 45 هزار خانوار مستمری بگیر و بازنشسته تامین اجتماعی در استان اشاره و اظهار کرد: این افراد بالاترین رقم دریافتی را نسبت به تمامی صندوق های بازنشستگی دارند.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه ماهانه نزدیک به 600 میلیارد ریال به بازنشستگان و مستمری بگیران خود به صورت مرتب و بدون تاخیر از 20 تا 27 هز ماه براساس حروف الفبا پرداخت می کند.
فلاحی همچنین با اشاره به مطالبات اداره کل تامین اجتماعی استان، افزود: این مطالبات به 2 هزار میلیارد ریال می رسد که امیدوارم دستگاه های مختلف با پرداخت آن ما را در خدمات رسانی بهتر به مردم یاری کنند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه در عین حال از بهتر شدن وضعیت رشد بیمه شدگان در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: پیش از سرکار آمدن این دولت آمار رشد بیمه شدگان استان صفر و حتی منفی بود اما طی 4.5 سال اخیر درصد منفی را پشت سر گذاشته و به درصد مثبت رسیده ایم.
وی در خصوص پرداخت بیمه بیکاری نیز اظهار کرد: هم اکنون به سه هزار و 500 نفر از کارگرانی که اخراج شده اند در مجموع ماهانه حدود 57 میلیارد ریال پرداخت می شود.
فلاحی در خصوص افرادی که بعد از حادثه زلزله 7.3 ریشتری استان بیکار شدند نیز گفت: در سرپل ذهاب یک هزار و یکصد نفر و در ثلاث باباجانی و جوانرود نیز 300 نفر کار خود را از دست دادند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه افزود: بیمه بیکاری این افراد در اسرع وقت برقرار شد اما در ادامه تعدادی از آن ها را نیز معرفی به کار کردیم تا دوباره فعالیت خود را از سر بگیرند.
وی همچنین از فوت 20 نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی استان در جریان حادثه زلزله خبر داد و گفت: حقوق و مستمری این افراد برقرار شده است.
فلاحی در پایان از پرداخت هدیه ازدواج به بیمه شدگان تامین اجتماعی استان خبر داد و گفت: به هر بیمه شده که ازدواج کند و دارای 2 سال پرداخت حق بیمه باشد معادل آخرین برابر حقوق و مزایای خود را به عنوان هدیه دریافت می کند.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 31 شهر و 2 هزار و 600 روستا است.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال