گرد و غبار دید افقی را در قصرشیرین کاهش داد

قصرشیرین- ایرنا- ورود سامانه ای ناپایدار و یک توده هوای غبارآلود که بعداز ظهر امروز یکشنبه آسمان قصرشیرین را فرا گرفت، میزان دید افقی را در این شهرستان مرزی به هشت هزار متر کاهش داد.

سرپرست اداره هواشناسی قصرشیرین در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان مرزی، 2 هزار متر از حد استاندارد یک هوای پاک و سالم (10 هزار متر) کمتر است.
امیرپرویز نجفی، همچنین میزان سرعت وزش باد در این شهرستان مرزی را 9 متر بر ثانیه معادل 30 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.
وی دمای فعلی هوای قصرشیرین را 23 درجه سانتیگراد بالای صفر ذکر کرد.
براساس نقشه های پیش یابی اداره کل هواشناسی کرمانشاه ، گرد و غبار و ناپایداری هوا تا اواخر وقت امروز در جو منطقه حاکم است.
گرد و غبار مشکلاتی را برای مرزنشینان زلزله زده که در چادرها اسکان حضور دارند ، ایجاد کرده است و این امر سلامتی آنان را تهدید می کند.
از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین در مجموع 78 روز درگیر گرد و غبار بود که این میزان در فروردین هشت، اردیبهشت 18، خرداد هفت، تیر 10، مرداد 10، شهریور پنج، مهر سه، آبان 12، آذر 2 و دی نیز سه روز به ثبت رسیده است.
پارسال نیز شهرستان مرزی قصرشیرین در مجموع 119 روز درگیر پدیده گرد و غبار بود.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین نیز از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
7079/3012/3033 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده: فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال