هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

روزنامه باختر: وقتی آستانه تحمل پایین است!

کرمانشاه- ایرنا- روزنامه باختر چاپ کرمانشاه در شماره 2589 روز یکشنبه 24 دی ماه مطلبی را با عنوان 'وقتی آستانه تحمل پایین است!' به قلم هادی نوروزی سردبیر این نشریه محلی منتشر کرده است.

در این مطلب آمده است: توهین، تهدید، درگیری فیزیکی، تخریب اموال و نهایتا قتل از زیرشاخه های کنترل نکردن خشم است که منجر به طرح دعاوی بسیاری در دستگاه قضایی می شود.
آمارها نشان می دهد که تعداد جرایم مرتبط با خشونت در کشور ما و به تبع آن استان کرمانشاه بسیار بالا است.
اغلب درگیری ها، نزاع ها و در نهایت قتل ها دراثر از دست دادن کنترل خشم صورت می گیرد، کنترل خشمی که گویا برای ما ایرانیان و البته ما کرمانشاهیان کار بسیار دشواری شده است.
همین یکی 2 روز گذشته بود که خبر قتل عام یک مادر و سه دختر در باغ فردوس کرمانشاه، سر تیتر اخبار استان شد و خیلی زود مشخص شد که قاتل این چهار زن کرمانشاهی، عموی آنها بوده است!!
پرواضح و مسلم است که وقوع چنین قتل هایی هیچ دلیل قانع کننده ای جز از دست دادن کنترل خشم در لحظه وقوع قتل ندارد و از سویی دیگر یقینا انتشار چنین اخباری از استان کرمانشاه در رسانه های سراسری نیز دیده و شنیده خواهد شد که نتیجه آن چیزی جز القاء حس خشونت از این استان به دیگر نقاط کشور به دست نمی آید و نتیجه اش هم می شود افت شدید ورود گردشگر داخلی و خارجی به استان!!
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه که به خوبی این موضوع (عدم توانایی کنترل خشم در میان کرمانشاهیان) را درک کرده است، دستور راه اندازی یک کلینیک کنترل خشم و تاب آوری را داده که شاید بتوان از این طریق مقداری بر روی آستانه تحمل کرمانشاهیان کار کرد.
اما تصور نگارنده این مطلب آن است که تنها با راه اندازی یک کلینیک نمی توان باعث کنترل خشم مردم شد لذا نیاز است که در همه سطوح رسانه ای این امر آموزش داده شود و با روش های مختلفی تلاش کنیم آستانه تحمل مردم خود را افزایش دهیم و از سویی دیگر با القای حس نشاط و شادابی با اجرای برنامه های مختلف به مردم آرامش دهیم.
8066 انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال