مدیرکل پزشکی قانونی کرمانشاه:

انواع آزمایش های سم شناسی و داروشناسی در مرکز پزشکی قانونی کرمانشاه انجام می شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: کلیه آزمایش های سم شناسی و داروشناسی، آزمایش های پاتولوژی یا آسیب شناسی، آزمایش های ژنتیکی و سرولوژی در این اداره کل انجام می شود.

آرتین کمالی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، با تاکید براینکه در بحث آزمایشگاهی قطبیت غرب کشور هستیم، افزود: به دنبال قطبیت غرب پزشکی قانونی استان در بخش آموزش نیز می باشیم که به زودی این هدف محقق می شود.
وی اظهار کرد: هرکدام از بخش های آزمایشگاهی این مرکز به چندین شاخه دیگر تقسیم می شود به عنوان مثال سم شناسی شامل آزمایش های مربوط به کلیه سموم و داروشناسی شامل همه داروها و مخدرها است.
کمالی یادآور شد: در بحث آزمایش های سرولوژی شامل تست بارداری می توان به اخذ انواع نمونه های خون و دیگر مایعات بدن برای تعیین گروه خون و غیره اشاره کرد.
به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه، آزمایش های ژنتیک هم شامل تعیین ابوت (اصل و نژاد) و نسبتهای پدر و مادری و برادر و خواهری در این مرکز انجام می شود.
وی از کمبود وسایل نقلیه به عنوان یکی از مهم ترین نیازها و کمبودهای پزشکی قانونی استان یاد کرد و افزود: تنها سه دستگاه نقلیه شامل سمند مدل 88، یک پژو 405 مدل 84 و یک آمبولانس در اختیار این اداره کل قرار دارد.
کمالی ادامه داد: براساس مکاتبات انجام شده با استاندار کرمانشاه و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان درصدد خریداری یک دستگاه خودرو برای این اداره کل هستیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید براینکه طرح دادپزشک با تمام قدرت در حال انجام است از رضایت اکثریت اقشار مردم خبر داد و گفت: تعیین دقیق علت مرگ بدون حضور پزشک در منزل از مزیت های این طرح است.
این مسئول یادآور شد، در این طرح پزشک می تواند با درخواست بازماندگان متوفی، برای معاینه جسد به آرامستان برود و در صورت نیاز آن را برای کالبد شکافی به پزشکی قانونی ارجاع دهد که در غیراین صورت به صدور جواز دفن اقدام می کند.
8066/7460 خبرنگار:زهره کریم زاده ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال