مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه:

ساختمانی در سومار آوار نشده است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: هیچ ساختمانی بر اثر زلزله های دیروز و امروز در منطقه سومار آوار نشده است.

رضا محمودیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: بر اثر زلزله 5.6 ریشتری روز گذشته در سومار و پس لرزه های آن تنها تعدادی از منازل این منطقه خسارت های جزیی دیده است.
وی با بیان اینکه هیچ ساختمانی در سومار بر اثر زلزله آوار نشده است، گفت: بر اثر این زمین لرزه ها 13 نفر به صورت جزیی مصدوم شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تاکید کرد: بنیاد مسکن کار تخمین خسارت های منازل سومار را از فردا به منظور مرمت ساختمان ها آغاز ‌خواهد کرد.
محمودیان با بیان اینکه نیازی به ایجاد محل های اسکان موقت در سومار نیست، گفت: در حال رایزنی با هلال احمر هستیم تا برای افرادی که از ترس زلزله به داخل منازل خود نمی‌ روند چادرهایی تامین کنیم.
وی افزود: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان در حال آماده باش کامل هستند و تیم های ارزیاب نیز برای بررسی بیشتر میزان خسارت وارده، به مناطق مختلف گیلانغرب اعزام شدند.
از ساعت 10 و 29 دقیقه صبح روز گذشته تا صبح امروز (جمعه) بیش از 70 پس لرزه در منطقه مرزی سومار قصرشیرین به وقوع پیوست که بزرگترین آن 5.6 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) قدرت داشت.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان نیز که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
گیلانغرب با بیش از 72 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده است.
7445/8066 خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال