استاندار کرمانشاه

تمام دستگاه های اجرایی به مدت 48 ساعت در حالت آماده باش باشند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به وقوع چندین زلزله با قدرت بالای پنج ریشتر از صبح امروز پنجشنبه تاکنون در بخش هایی از استان از تمام دستگاه های اجرایی خواست به مدت 48ساعت در حالت آماده باش باشند.

به گزارش ایرنا؛ هوشنگ بازوند ظهر پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات اداره کل بحران استانداری همچنین تاکید کرد دستگاه های اجرایی که در مناطق وقوع زلزله پیمانکار دارند آنها را به حالت آماده باش داشته باشند.
وی همچنین تاکید که شرکت های توزیع برق، گاز و آب و فاضلاب و شرکت های خدمات رسان به صورت ویژه آماده باشند.
استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: هلال احمر باید انبارها را از موادغذایی و دارویی تجهیز کنند و حداقل 40 هزار چادر در انبارهایشان آماده داشته باشند.
بازوند با بیان اینکه روند پس لرزه ها حاکی از کاهش شدت آنها است از مردم استان خواست با هوشیاری، آرامش خود را حفظ کنند.
تاکنون گزارشی از تلفات و خسارات احتمالی زلزله های امروز گزارش نشده است.
به گفته مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه در سه ساعت و نیم اخیر و از ساعت 10:29 دقیقه تا 14 امروز (21 دی)، شهر سومار40 بار لرزیده است.
فرهاد فروزی در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام زمین لرزه ها در واقع پس لرزه زلزله بزرگ 7.3 ریشتری شامگاه 21 آبان است و تا چند ماه آینده نیز ادامه خواهد یافت.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
خبرنگار و ارسال کننده:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال