سرپرست فرمانداری گیلانغرب:

بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده با قدرت در حال انجام است

قصرشیرین- ایرنا- سرپرست فرمانداری گیلانغرب با مطلوب ارزیابی کردن روند بازسازی مناطق زلزله زده این شهرستان گفت که روند بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده باید تقویت و با شتاب بیشتری صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرهاد همتی روز پنجشنبه در جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق زلزله زده گیلانغرب افزود: پس از زلزله مهیب 7.3 دهم ریشتری 21 آبان در غرب استان کرمانشاه، تاکنون واحدهای مسکونی در 194 روستای این شهرستان مورد ارزیابی خسارت قرار گرفت.
وی اظهار کرد: چهار هزار و 777 واحد مسکونی که در جریان زلزله اخیر دچار خسارت شدند باید دوباره احداث شوند و بیش از 16 هزار واحد مسکونی نیز نیازمند تعمیر اساسی است.
وی همزمان از عملیات آواربرداری در سطح 56 روستای گیلانغرب خبر داد و اضافه کرد که تاکنون تعداد 621 واحد مسکونی نیز آواربرداری شد و 276 واحد نیز همزمان در 35 روستا پی کنی شده است.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب ادامه داد: فنداسیون 75 واحد مسکونی نیز انجام و دیوارچینی 12 واحد نیز تاکنون به پایان رسید و آماده اجرای سقف است.
همتی اظهار کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) تاکنون نسبت به سکوسازی 666 واحد برای اسکان موقت زلزله زدگان گیلانغرب اقدام کرد و تاکنون 98 کانکس در 29 روستا تکمیل و57 کانکس نیز اهدا شد.
وی در خصوص تسهیلات بانکی و بلاعوض نیز، گفت: تاکنون مالکان یک هزار و 272 واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شدند که از این تعداد 538 مورد منجر به عقد قرارداد و 277 مورد نیز پرداخت شده است.
وی بر لزوم همراهی و همکاری شعب بانکی به منظور تسریع در روند پرداخت ها برای بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده ناشی از زلزله اخیر تاکید کرد.
او گفت: 25 دستگاه ماشین آلات سنگین، توسط ستاد بازسازی و نوسازی استان قزوین در سطح شهر و روستا، کار آواربرداری و بازسازی واحدهای مسکونی را به صورت تمام وقت انجام می دهند.
وی خواستار تقویت ماشین آلات و نیروی انسانی لازم برای تسریع در روند کار بازسازی با توجه به برودت هوا و فصل زمستان شد.
تا ساعت 12 صبح امروز بیش از یک هزار و 700 پس لرزه در استان به ثبت رسیده بود که 315 مورد بالای سه ریشتر قدرت داشت و 63 مورد هم بالای چهار ریشتر بوده است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان نیز که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
7079/7398/3012/3033 خبرنگار:سلطانمراد شهبازپور ** ارسال کننده:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال