معاون فرهنگی وزیرعلوم:

انجمن های علمی ایجادکننده بستر خردورزی جمعی هستند

کرمانشاه- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از انجمن های علمی به عنوان ایجاد کننده بستر خردورزی جمعی یاد کرد که از روحیه آرمان خواهانه برخوردارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامرضا غفاری روز سه شنبه در آیین افتتاح دهمین جشنواره ملی حرکت که در محل نمایشگاه های دایمی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: هنگامی که از انجمن علمی سخن به میان می آید با واقعیت تفکر و اندیشه مواجه می شویم که یک امر اجتماعی است.
غفاری اظهار داشت: انجمن های علمی از جمله اجتماعاتی هستند که از سر اختیار تشکیل می شوند و امروز شاهد برگزاری دهمین جشنواره حرکت به میزبانی کرمانشاه هستیم.
وی با تاکید براینکه همه ما به آثار و برکات انجمن و محافل علمی آگاه هستیم، ادامه داد: این انجمن ها مهم ترین بستر خردورزی جمعی هستند و آنچه که امروز به عنوان کاستی در مسیر توسعه از آن یاد می شود در این محافل وجود ندارد.
به گفته غفاری، انجمن های علمی یادآوری کار و مشارکت اجتماعی هستند و بیانگر مشارکت جمعی، اتحاد و همدلی اعضای آن است و گویای احساس تعهد و مسئولیت در برابر علم است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: این انجمن ها، رابطان اصلی دانشگاه و جامعه اند و شاید در مقایسه با دیگر محافل، بیشتر با بدنه اجتماع در ارتباط هستند.

**حضور بیش از 100 گروه علمی در جشنواره ملی حرکت
رییس دانشگاه رازی کرمانشاه هم از حضور بیش از 100 گروه علمی در دهمین جشنواره ملی حرکت در کرمانشاه خبر داد.
محمدابراهیم اعلمی آل آقا اظهار داشت: این جشنواره رویدادی برای رقابت، عرضه و نمایش دستاووردهای برتر علمی و دانشجویی است.
وی با تاکید براینکه میزبانی جشنواره افتخاری برای کرمانشاه است، ادامه داد: پس از شیراز، مشهد و کرمان، کرمانشاه به عنوان چهارمین شهر میزبان این جشنواره شده است.
رییس دانشگاه رازی کرمانشاه تاخیر در برگزاری جشنواره را به دلیل وقوع زلزله اخیر اعلام کرد و ادامه داد: برگزاری این جشنواره موجب هم افزایی و ارتباط نزدیک دانشجویان و مراکز دانشگاهی شده و آنان را با به روزترین مباحث علمی دنیا آشنا می کند.
به گفته وی، دانشگاه رازی در بهمن 51، با عنوان دانشکده علوم و با پذیرش 200 دانشجو در رشته های شیمی، فیزیک، زیست شناسی و ریاضی در شهر کرمانشاه آغاز به کار کرد.
دهمین جشنواره ملی حرکت از پنجم تا 6 دی با حضور 101 غرفه و نزدیک به 95 دانشگاه از سراسر کشور در محل نمایشگاه های دایمی بوستان شاهد کرمانشاه در حال برگزاری است.
8066/7460 خبرنگار: زهره کریم زاده ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال