هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

روزنامه باختر: اما و اگرهای استمهال تسهیلات بانکی در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- روزنامه باختر چاپ کرمانشاه در شماره جدید خود مطلبی را با عنوان 'اما و اگرهای استمهال تسهیلات بانکی در کرمانشاه' به قلم هادی نوروزی منتشر کرده است.

در این سرمقاله آمده است: از دردناک ترین دقایق و صحنه های زلزله 7.3 ریشتری ازگله این بود که تصویر پیامک یکی از بانکهای عامل کشور مبنی بر سررسید قسط وام مسکن مهر برای یکی از اهالی زلزله زده شهر سرپل ذهاب در فضای مجازی دست به دست گشت.
این در حالی بود که این زلزله زده ی بخت برگشته ضمن مشاهده ویرانه های منزل و در غم از دست دادن نزدیکانش حالا باید به فکر پرداخت اقساط مسکن مهر ویرانش می بود و واقعا این لحظه برای هیچ کسی هضم شدنی نبود تا اینکه ستاد بحران کشور تصمیم گرفت به مدت 2 سال تسهیلات بانکی مناطق زلزله زده را استمهال (تمدید مهلت) کند و این خبر خوبی برای بسیاری از زلزله زدگان بود که متاسفانه در ادامه و در روند اجرا عملا با مشکلاتی روبرو شده اند از یک سو حد و حدود مناطق زلزله زده در سطح استان به درستی مشخص نشده و از سویی دیگر نوع وام و بانک اعطاء کننده آن نیز به درستی معلوم نشده که آیا هر نوع وام و همه بانکها را شامل می شود یا فقط برخی از وام ها و برخی از بانکها!.
در این بین مردم شهرستان کرمانشاه نیز معتقدند که باید نمایندگان این دیار به مسئولان فشار آورند که ما نیز شامل این بخشنامه شویم و از سویی دیگر برخی فرصت طلبان متمول از این شرایط سوء استفاده کرده و وام های میلیاردی خود را که کوچکترین ارتباطی با زلزله ندارد، در این لیست قرار داده اند.
همچنین برخی بانکها هنوز تن به اجرای این بخشنامه نداده و زیر بار آن نرفته اند. خلاصه این داستان استمهال تسهیلات بانکی در مناطق زلزله زده هنوز اما و اگرهای بسیاری دارد که نیاز است مسئولان مربوطه در راستای روشنگری مردم اطلاعات دقیق تری را در اختیار عموم قرار دهند و همچنین پیگیری های لازم را به عمل آورند که بخشنامه نهایی آن عینا اجرا شود.
8066 انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال