خون حسین به چله نشست/کرمانشاه سوگوار امام مهربانی ها

کرمانشاه - ایرنا - اربعین دیگری از راه رسید و خون حسین (ع) به چله نشست تا سراسر استان کرمانشاه همگام با دیگر مسلمانان جهان، رخت عزا به تن نموده و سوگوار امام مهربانی ها شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بیستم صفر مصادف با چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و اصحاب و یاران باوفایشان در دشت کربلاست، روزی که به نقطه وحدت میلیون ها مسلمان تبدیل شده و عاشقان و شیفتگان آن حضرت از گوشه و کنار خود را به حرم باصفایش می رسانند.
بازهم اربعین دیگری از راه رسید تا میلیون ها عزادار با هر نژاد و مذهبی و با پای پیاده به سمت میعادگاه عاشقان در کربلای معلا حرکت کند تا نامش در بزرگترین همایش تاریخ به ثبت برساند.
40 روز از ندای تاریخی امام تشنه لبان که در عصر غمبار روز عاشورا فریاد بی پاسخ 'هل من ناصر ینصرنی' سر داد، می گذرد تا امروز و پس از گذشت یک هزار و 378 سال از آن واقعه جانسوز، نزدیک به 20 میلیون مسلمان و دلداده عاشق لبیک گویان و بر سر و سینه زنان به سمتش بشتابند.
امروز 20 میلیون زائر در کربلا و ده ها میلیون مسلمان دیگر در گوشه و کنار جهان، ریزه خور خوان حسینند و چشم به شفاعت شفیع روز محشر دارند.
در چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، طنین 'حی علی العزا ' از زمین و زمان به گوش برسد و عرشیان و فرشیان، سوگوار امام تشنه لب خود هستند.
چهل روز از شهادت سردار رشید و علمداری می گذرد که در شب عاشورا امان نامه دشمن را به صدها تکه تبدیل کرد تا آبرو و عزت ابدی خود را بازیچه زندگانی کوتاه و چند روزه دنیا نکرده باشد.
چهل روز از صبر و استقامت آن بانوی جلیله ای می گذرد که بزرگترین جنایات بشریت را در قبال عزیزترین عزیزانش دید اما بر این مصائب عظما صبر کرد تا طاقت از کف اهل حرم نرود.
و چهل روز از ایثارگری آزاده ترین انسان های تاریخ می گذرد که حاضر شدند در بدترین شرایط ممکن سختی تیغ و شمشیر را بر خود بخرند اما دست از حمایت امام و مولای خود برندارند.
همزمان با فرا رسیدن روز اربعین حسینی (ع) مردم کرمانشاه همگام با سایر مردم کشور و مسلمانان جهان به سوگ نشسته و در عزای سرور و سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.
مراسم سوگواری اربعین حسینی (ع) صبح امروز با حضور هزاران نفر از مردم ولایتمدار کرمانشاه مقابل مسجد جامع برگزار و مردم در کنار هیات ها و دستجات عزادار به سوگواری پرداختند.
در این مراسم که با شور خاصی برگزار شد، مداحان اهل بیت (ع) به زبان های فارسی و کُردی به نوحه سرایی پرداختند و مردم عزادار نیز بر سر و سینه زدند و بر مصائب اهل بیت پیامبر (ع) عزاداری کردند.
مشابه این مراسم در نقاط مختلف استان کرمانشاه نیز برگزار و مردم با حضور در تکایا، مساجد، حسینه ها و هیات های عزاداری، چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و اصحاب و خاندان با وفایشان را به سوگ نشستند.
در مراسم اربعین امسال بیش از 2 میلیون و 200 هزار زائر ایرانی به کربلای معلا سفر کردند.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه ttp://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
3033/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال