هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

نظامِ‌ ‌رسانه‌ای، مثل‌ نظامِ ‌پزشکی!

کرمانشاه- ایرنا- روزنامه نقد حال چاپ کرمانشاه در شماره 537 روز سه شنبه شانزدهم آبان مطلبی را با عنوان 'نظامِ‌ ‌رسانه‌ای، مثل‌ نظامِ ‌پزشکی!' به قلم غلامرضا نوری علاء صاحب امتیاز و مدیر مسئول این نشریه منتشر کرده است.

در این یادداشت آمده است: نظام رسانه‌ای، نیاز جامعه‌ی رسانه‌ در ایران است و از آن گریزی نیست! اما این لایحه دولت مشکلات عدیده‌ای دارد، که لابد چون دیوار رسانه در این ملک کوتاه بوده، از آن راحت عبور کرده‌اند.
در ایران سازمان‌‌های نظامِ پرشکی، مهندسی و... وجود دارد. آنها برای اجازه کار حرفه‌ای به اعضای‌شان چگونه عمل می‌کنند؟ اساسا کسی خارج از سازمان امکان تاثیرگذاری بر فعالیت اعضا دارد؟ چرا از آنها الگوبرداری نشد؟ چرا و به چه علت نماینده صدا وسیما، که بر حسب اتفاق با وجود گستردگی منابع و نیرو، توانایی جذب مخاطب داخلی را ندارد و ده‌ها برابر الجزیره، هزینه روی دوش ملت گذاشته ولی نتوانسته حتی در حد رسانه‌ای ملی عرض‌اندام کند، باید در نظام رسانه‌ای کشور موثر باشد؟
نظام رسانه‌ای ایران، می‌تواند و باید در جهت تقویت و انسجام فعالیت‌های رسانه‌ای عمل کند. می‌تواند به ارتقای دانش رسانه‌ای ملت و کارگزاران رسانه‌ای کشور کمک نماید. اما این لایحه که صدای همه را درآورده است، لابد معایب و مشکلاتی دارد که قریب 2 دهه دست‌ به ‌دست می‌شود و همچنان ناکام و ناکارآمد مانده است. به ‌نظر می‌رسد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به ‌جای نظرخواهی برای لایحه‌ای که اغلب خشت‌هایش توسط گروه دست‌چین شده کج نهاده شد و برای تهیه لایحه، کارآمد نبودند و نقائص آن به‌ روشنی این ادعا را مشخص می‌کند. بدیهی است دولت بایستی از کارگروه اساتید، بزرگان و فعالان برجسته‌ی رسانه‌ای و حقوقی بهره ببرد. رسانه‌های ایران از حیث نیروی انسانی کارآمد، دست خالی نیست. وزارت متبوع بایستی به آنها اعتماد کند و بها بدهد تا این گره باز شود.
8066 انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

موضوعات مرتبط