امام جمعه کرمانشاه: تجربه نشان داده آمریکا اصلا قابل اعتماد نیست

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: تجربه از زمان دکتر مصدق تا مساله برجام به ما نشان می‌دهد که آمریکا اصلا قابل اعتماد نیست و نسل جوان کشور این نکته کلیدی را نباید فراموش کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با اشاره به کارشکنی های مختلف آمریکا در زمینه تحریم ها و برجام افزود: امام راحل به درستی در سال اول انقلاب تشخیص داد که امریکا شیطان بزرگ است و تسخیر سفارت لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامید و به ما نشان داد هیچ وقت به آمریکا اعتماد نکنیم.
وی در ادامه گفت: 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و مقاومت است و در چنین روزی حضرت امام ره در سال 43، به خاطر مبارزه با ظلم و ستم به ترکیه تبعید، لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشگاهیان تسخیر و ماموران ستم شاهی در سال 57 به دانش آموزان حمله ور شدند.
امام جمعه کرمانشاه به دیدار پوتین رییس جمهوری روسیه با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار تجربه همکاری 2 کشور در مساله سوریه در مبارزه با داعش را الگوی خوبی برای همکاری در زمینه حمل و نقل، اقتصاد و تجارت عنوان کردند.
آیت‌الله علما همچنین گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار با توجه به ظرفیت بسیار بالای ایران و روسیه، خواستار مبارزه و مقابله با زیاده خواهی های آمریکا در منطقه شد و فرمودند: با مقاومت و ایستادگی ایران و روسیه، کشورهای غربی لحن خاضعانه تری پیش گرفته اند.
او همچنین به دیدار مقام معظم رهبری با دانش آموزان کشور اشاره کرد و گفت. مقام معظم رهبری در این دیدار به دانش آموزان تاکید کردند حتما فضای معنوی و خلوص را در درس و زندگی خود وارد کنند تا همیشه موفق باشند.
آیت‌الله علما در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به دانش آموزان تاکید کردند هیچ وقت مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار فراموش نکنند و بدانند آمریکا همیشه دشمن ما است و نباید به او اعتماد کرد.
وی همچنین به 2 رویداد بسیار مهم اربعین و 13 آبان در هفته پیش رو اشاره کرد و خواستار اجتماع پرشکوه و عظمت مردم کرمانشاه در این 2 مراسم شد و گفت: شعار ها و فریادهای ما در این جور رخدادها یک سلاح بسیار موثر در مقابل دشمنان است و به آنها نشان می دهد چقدر همبستگی و اتحاد در کشور ما وجود دارد.
در ابتدای خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرمانشاه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به مناسبت روز دانش آموز گزارشی از عملکرد این اداره کل ارائه داد و گفت: آموزش و پرورش یک نهاد فرا دستگاهی است و به همه آحاد مردم تعلق دارد و با گستردگی بسیار فراوانی که دارد نیازمند کمک همگان است.
سلیمان محبی، اقتدار و توسعه کشور را در ارتقاء علمی دانست و گفت: کاهش مشکلات کشور و رشد و پیشرفت آن در سایه ارتقاء سطح علمی کشور اتفاق می افتد لذا آموزش و پرورش نیاز به توجه ویژه همه مردم و سازمان های رسمی دارد.
3209/8066 خبرنگار:عباداله آذرگون ** انتشار دهند:علی مولوی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال