معاون استاندار کرمانشاه:

شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، می توانند پتانسیلی برای شتاب دهی درحوزه آی سی تی باشند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، پتانسیلی ویژه برای شتاب دهی در جهت رفع موانع و مشکلات بخش خصوصی فعال در حوزه آی سی تی است.

به گزارش ایرنا، رضا رحیمی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه ارتباطات و فنآوری اطلاعات استان افزود: پیگیری کلیه نهادهای مرتبط در حوزه آی سی تی و فعالیت بیشتر آنها بدون شک منجر به توسعه و شتاب بخشیدن به فضای این حوزه شده و از سوی دیگر موجب می شود که بخش خصوصی بیش از گذشته به فعالیت در استان ترغیب شود.
وی همچنین با اشاره به اهمیت مهارت آموزی شرکت های بخش خصوصی آی سی تی استان، خواستار تلاش بیشتر در جهت تبدیل نظام صنفی رایانه ای استان به سازمان نظام مهندسی فنآوری اطلاعات شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در ادامه به ظرفیت های موجود در حوزه آی سی تی برای توجه به ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری استان اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکل بیکاری در استان دستگاه های اجرایی ذیربط می توانند با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این حوزه نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند و جوانان را به سمت کارآفرینی به این حوزه سوق دهند.
رحیمی تصریح کرد: خوشبختانه جوانان کرمانشاهی دارای استعدادها و توانمندی های خوبی هستند که با ارائه آموزش و زمینه سازی در حوزه آی سی تی، می توان اشتغال مناسبی را در این حوزه ایجاد کرد.
در این جلسه مقرر شد گزارشی کامل و پیشنهاداتی در خصوص ظرفیت ها، توانمندی ها، موانع و مشکلات حوزه آی سی تی استان با تاکید بر خرید کالاها و نرم افزارها از شرکت های استان تهیه تا در جلسات بعدی شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی ارائه شود.
همچنین به منظور رصد اقدامات و برنامه های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مقرر شد در جلسه بعدی کارگروه با اولویت آموزش های مهارتی و تسهیلات کم بهره از محل کمک های فنی و اعتباری مطرح شود.
8066 انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال