چاقو و تنبور 2 برند کرندغرب در اولویت آموزش فنی و حرفه ای

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از چاقو و تنبور کرندغرب به عنوان 2 برند برتر این شهرستان نام برد و گفت: این اداره کل در راستای تقویت و توسعه این رشته ها، علاقه مندان را آموزش می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، داود ناصری امید روز چهارشنبه در جلسه شورای اشتغال و مهارت شهرستان دالاهو تاکید کرد که ارائه آموزش های متناسب با بازار کار در اولویت این اداره کل است.
وی یادآور شد که تنها راه ایجاد شغل و رفع بیکاری در کشور مهارت آموزی از طریق شرکت در دوره های فنی و حرفه ای است.
وی اظهار کرد که در شهرستان کرندغرب مرکز آموزشی مجهز با امکانات و تجهیزات مناسب و مربیان مجرب فعال است که مردم این شهرستان می توانند در دوره های آموزشی شرکت و خود را به مهارتی مجهز کنند.
وی همچنین اضافه کرد که روی آوری به سمت مشاغل خرد و خانگی در راستای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال بسیار موثر است که مردم باید از این طریق به فکر ایجاد شغل برای خود باشند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه در ادامه گفت که این اداره کل با بیشتر ادارات و سازمان های استان در راستای ارائه آموزش و مهارت آموزی تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است.
ناصری امید تاکید کرد که متولی آموزش های مهارتی در کشور سازمان آموزش فنی و حرفه ای است و سازمان ها می توانند از طریق فنی و حرفه ای جامعه هدف خود را در فضایی کاملا تخصصی آموزش دهند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دالاهو نیز گفت که مرکز آموزش این شهرستان در سال 88 به صورت کامل فعال شده و اکنون در پنج کارگاه مهارت های جوشکاری، ام دی اف، اتومکانیکف برق خودرو، برق ساختمان، خیاطی و پرورش قارچ و زیتون آموزش داده می شود.
رئوف حیاتی افزود: در پنج ماه گدشته 51 هزار و 448 نفر ساعت در این مرکز آموزش دیده اند.
به گفته او، کارگاه آموزش چاقو سازی از فروردین امسال فعال شده و در دور اول 55 نفر برای آموزش در این رشته ثبت نام کرده اند.
وی اظهار کرد که چاقوی کرند از مرغوب ترین نوع چاقو در کشور محسوب می شود که قیمت هرعدد آن از هفت میلیون ریال تا 20 میلیون ریال ارزش دارد.
به گفته او، امسال نیز تاکنون 16 نفر در زمینه تنبورسازی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش دیده اند.
شهرستان دالاهو با 36 هزار نفر جمعیت در 100 کیلومتری کرمانشاه واقع شده است.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال