رتبه کرمانشاه در شاخص توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش یافت

کرمانشاه- ایرنا-معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: رتبه استان کرمانشاه در شاخص توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 95 نسبت به سال قبل در برخی شاخص ها افزایش یافته است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا؛ روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه به نقل از رضا رحیمی در سومین نشست کارگروه راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در سرسرای اجتماعات دفتر معاونت اقتصادی افزود: توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله بخش هایی است که مورد توجه جدی مدیریت ارشد استان قرار دارد و در این زمینه فعالیت های خوب صورت گرفته است.
او گفت: سال 95 در مقایسه با سال 94 در برخی شاخص ها شاهد بهبود بوده ایم ولی نباید به جایگاه فعلی بسنده کرد و موضوع ارتقاء رتبه کنونی استان باید در دستور کار جدی قرار گیرد به گونه ای که در سال آینده بتوانیم به میانگین کشوری برسیم.
وی همچنین از فعالیت های صورت گرفته در مراکز استارت آپ دانشگاه رازی تقدیر کرد و افزود: فعالیت های استارت آپ ها نه تنها با رویکرد آی سی تی بلکه می بایست در تمام حوزه ها فعالیت های ثمربخشی داشته باشند و این دستآوردها در اختیار شرکت های دانش بنیان و شتاب دهنده ها برای تبدیل شدن به محصول و ایده قابل اجرا قرار گیرند.
رحیمی در ادامه با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در آزمایشگاه معماری سازمانی اظهار کرد: این مجموعه در استان کرمانشاه وظیفه تدوین مدل فرآیندهای سازمانی را دارد که از قابلیت تبدیل شدن به خدمات الکترونیک برخوردارند.
معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه افزود: این مجموعه باید بتواند بیش از گذشته با گسترش دامنه فعالیت های خود به درون سازمان ها ورود نماید و همچنین سازمان ها و ادارات استان باید ارتباط تنگاتنگی را با این مرکز برقرار نمایند.
وی ادامه داد: دستآوردهای این مرکز به منظور تبدیل شدن به محصولات نرم افزاری، در اختیار بخش خصوصی توانمند قرار گیرد.
در این نشست موضوعاتی از قبیل وضعیت استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، آزمایشگاه معماری سازمانی و شاخص های توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان دستور کار مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
3033انتشار دهنده:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال