بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه پیشرو در خدمت رسانی به بیماران

کرمانشاه- ایرنا- رییس بیمارستان تک تخصصی قلب و عروق امام علی (ع) کرمانشاه گفت: در این بیمارستان با مدرنترین تجهیزات و امکانات و همچنین کادر پزشکی و درمانی متخصص و مجرب، خدمات رسانی به بیماران منطقه غرب کشور انجام می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر یوسف رحمانی روز چهارشنبه در جریان بازدید جمعی از خبرنگاران از بیمارستان امام علی (ع) به بازسازی، نوسازی و توسعه بیمارستان در سال جاری اشاره کرد و افزود: به منظور رفاه حال بیماران و ارایه خدمات مطلوب و بهینه به آنها، نوسازی بیمارستان از اوایل امسال آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
به گفته او این بیمارستان در سال 1378 به عنوان اولین مرکز جراحی قلب و آنژیوگرافی در غرب کشور آغاز به کار کرد و با ارتقای کمی و کیفی خدمات تشخیصی و درمانی در سال های اخیر به عنوان بزرگترین مرکز آموزشی تحقیقاتی و درمانی منطقه غرب کشور خدمات تخصصی و منحصر به فرد را در زمینه قلب و عروق ارایه می دهد.
وی اظهار کرد: این بیمارستان در سه سال متوالی به عنوان تخت های نمونه کشوری برگزیده شد و امروز گستره فعالیت این مرکز از محدوده استان فرا رفته و اکنون پذیرای بیماران استان های کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان و کشور عراق است.
وی تعداد تخت های بیمارستان را 215 مورد اعلام کرد و گفت: 33 نفر پزشک متخصص و فوق تخصص، 10 نفر دکتر داروساز، 375 نفر پرسنل درمانی و 208 پرسنل پشتیبانی در این بیمارستان مشغول به فعالیت هستند.
وی تعداد مراجعه بیماران به بیمارستان را در نیمه اول امسال پنج هزار و 132 نفر اعلام کرد و گفت: این آمار در سال گذشته 9 هزار و 328 نفر بوده است.
او تعداد عمل های جراحی در بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه را در سال گذشته هزار و 571 مورد و در نیمه اول امسال 784 مورد اعلام کرد.
رییس بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه در ادامه سخنان خود به اجرای طرح درمان سکته های حاد قلبی از آبان ماه سال گذشته در کشور اشاره کرد و گفت: این طرح که در 30 بیمارستان کشور اجرا شد تا مرداد ماه امسال به صورت اختیاری بود و اکنون به صورت اجباری انجام می شود که بیمارستان امام علی (ع) جزو سه بیمارستان برتر کشور در این زمینه بود.
دکتر رحمانی افزود: در راستای اجرای این طرح سال گذشته جان 186 نفر نجات داده شد و امسال نیز توانستیم جان 284 نفر را نجات دهیم.
او یادآور شد که اگر بیمار قلبی در مدت یک ساعت بعد از سکته قلبی به بیمارستان ارجاع داده شود می توان او را از مرگ نجات داد.
دکتر رحمانی که خود متخصص قلب و عروق است همچنین شایع ترین بیماری کنونی دنیا را بیماری های قلبی و عروقی اعلام کرد و گفت: هر ماه حدود 6 هزار نفر به اورژانس بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه مراجعه می کنند.
وی در مورد شایعاتی مبنی بر تعطیلی اتاق عمل بیمارستان امام علی (ع) کرمانشاه نیز گفت: اتاق عمل هیچ وقت تعطیل نبوده بلکه همیشه آماده ارایه خدمات به بیماران است و هیچگاه اجازه نمی دهیم اتاق عمل به روی بیماران بسته شود.
دکتر رحمانی در بخش پایانی سخنان خود تمام تلاش پرسنل این بیمارستان را ارایه خدمات به موقع و مطلوب به بیماران اعلام کرد و خواستار همکاری و همراهی همراهان بیماران به پرسنل بیمارستان شد و گفت: متاسفانه برخی از همراهان بیماران در اغلب ساعات شبانه روز برای ملاقات بیماران به بیمارستان مراجعه می کنند که این ملاقات ها به ضرر بیماران و روند ارایه خدمات پرسنل ما به بیماران را مختل می کند.
جمعی از خبرنگاران رسانه های استان امروز در معیت رییس دانشگاه علوم پزشکی و رییس بیمارستان امام علی (ع) از بخش های مختلف این بیمارستان که نوسازی و بهسازی شده بود، بازدید کردند.
3033/8066 خبرنگار: فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال