بوستان لاله کرمانشاه ساماندهی شد

کرمانشاه - ایرنا - رییس سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از ساماندهی بوستان لاله که یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیزترین بوستان های کرمانشاه است خبر داد.

سیروس کومه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به دنبال درخواست های شهروندان نرده های ورودی به دلیل محصور کردن بوستان برداشته شد و سنگ های تزیینی جایگزین این نرده ها در بخش ورودی بوستان شد.
وی با تاکید براینکه نورپردازی بوستان به صورت کامل انجام شده تصریح کرد: سردر ورودی بوستان و درختان ضلع شرقی مشرف به خیابان شهید اشرفی اصفهانی نورپردازی شده است.
وی از نصب یک دستگاه الاکلنگ جدید در محوطه وسایل بازی بوستان لاله خبر داد و گفت: قطعات قدیمی وسایل بازی، وسایل ورزشی و بدنسازی تعویض و دستگاه های جدید استقرار یافت و دستگاه آب سردکن نیز تعمیر شده است.
وی با بیان اینکه آب نمای قدیمی بوستان ساماندهی می شود افزود: بوستان لاله یکی از قدیمی ترین بوستان های کرمانشاه است که زمان احداث آن به سال 48 بر می گردد.
کومه مساحت بوستان را 28 هزار متر مربع عنوان کرد و گفت: اکنون سرانه فضای سبز کرمانشاه 12 و یک دهم متر مربع است که از میزان استاندارد کشوری یک دهم بیشتر می باشد.
به گفته این مسوول، اکنون 162 بوستان فعال در کرمانشاه وجود دارد که احداث 13 بوستان دیگر در دستور کار قرار دارد.
7460/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال