یک عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی کرمانشاه:

در خیابان مدرس کرمانشاه هیچ ساختمان باهویتی را نمی بینم

کرمانشاه - ایرنا - یک عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه با بیان اینکه پاساژهای جدید استقرار یافته در خیابان مدرس کرمانشاه از آرمان اصلی و هدف اولیه خود فاصله گرفته است گفت: در خیابان مدرس هیچ ساختمان زیبا و با هویتی را نمی بینم.

بیژن کلهرنیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدا قرار بر این بود که مجتمع های فرهنگی و پاساژهایی جدید در خیابان مدرس با هدف یادآوری هویت اصیل این منطقه احداث شود که امروزه شاهد دورشدن از این آرمان و در حقیقت تخریت هویت تاریخی این خیابان هستیم.
وی با بیان اینکه این پاساژها فاقد هرگونه تناسبی با خیابان مدرس است گفت: این ساختمان ها می توانست در هر منطقه ای از شهر کرمانشاه ساخته شود و اکنون هیچ پیوندی در این سازه ها در خیابان مدرس دیده نمی شود.
به گفته وی، این ساختمان ها و پاساژها فاقد ارزش معماری بوده و و با کیفیتی بسیار اندک بنا شده اند.
کلهرنیا با انتقاد از عملکرد ساختمان های تازه احداث شده در خیابان مدرس اظهار کرد: کلنگ این اماکن در ابتدا با اهدافی همچون ایجاد فضای فرهنگی و اجتماعی بر زمین زده شد و اکنون به غرفه های کوچک تجاری با فروش کالاهایی مشابه و کیفیتی نامرغوب تبدیل شده و حتی فاقد ارزش اقتصادی است.

** خیابان مدرس می توانست آرمان توسعه شهری باشد

این عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان کرمانشاه تصریح کرد: خیابان مدرس می توانست با ایجاد فضاهایی اجتماعی و فرهنگی به آرمانی برای توسعه شهری محسوب شود.
وی با بیان اینکه در آینده شاهد زوال این مراکز خواهیم بود تصریح کرد: در آینده ای نه چندان دور شاهد مجموعه ای از فعالیت های ناهمگون در این پاساژها خواهیم بود.
کلهرنیا یادآور شد، سازمان های مربوطه باید با تمام قدرت برای اعطای هویت فراموش شده به این خیابان تلاش کنند.
عملیات تعریض پیاده رو خیابان مدرس از میدان آزادی تا میدان جهاد سازندگی به میزان یک هزار و800 متر از چند سال پیش آغاز شده و تعداد زیادی از پروژه های آن تاکنون به بهره برداری رسیده است.
شهر کرمانشاه 900 هزار نفر از جمعیت دو میلیون نفری استان را در خود جای داده است.
7460/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال