اهدا تمام سرمایه یک کوخ نشین به مدارس باینگان

کرمانشاه - ایرنا - حسین عثمانی مشهور به خالو حسین کوهکن از اهالی روستای میگوره بخش باینگان، ماحصل سالها دسترنج خود را به مبلغ 60 میلیون ریال برای کمک به مدارس این بخش اهدا کرد.

به گزارش ایرنا، خالو حسین این مبلغ را از مسافران و گردشگرانی که به هنگام بازدید از غار سنگی به او هدیه داده اند، جمع آوری کرده است.
وی اظهار کرد: با خدای خود عهد بستم هر آنچه را که از گردشگران و مسافران به هنگام بازدید از غارسنگی به من بدهند به جزء مبلغی برای رفع نیازهای ابتدایی از جمله خوراک بقیه را در راهی که رضایت پروردگار در آن باشد هزینه کنم.
خالو حسین افزود: در این راستا به چندین مسجد و اکنون نیز به مدارس باینگان کمک مالی کردم.
حسین عثمانی که در بین مردم مشهور به فرهاد دوم است، با وجود داشتن یک پا و با استفاده از یک بیل و تیشه توانسته آثاری جاودان و بی نظیر را در دل صخره های سخت باینگان ایجاد کند.
کنده کاری های عثمانی شامل چند اتاق و ایوان است که در طول سال پذیرای مسافران و گردشگران فراوانی از داخل و خارج کشور است.
این پیرمرد 84 ساله به تنهایی زندگی می کند و حتی قبر خود را در دل صخره های سخت و در کنار اتاقهای ساخته شده کنده است.
وی گفت: زمانی که خانه و کاشانه خود را در زمان جنگ تحمیلی از دست دادم اقدام به کندن کوه سخت و سنگی کردم و با تلاش و زحمت موفق به احداث یک ساختمان در دل کوه شدم.
حبیب اله مستوفی رییس اداره آموزش و پرورش باینگان هم گفت: کمک های خالو حسین برای هوشمند سازی یک کلاس درس و توسعه و تجهیز 14 مدرسه دیگر هزینه می شود.
7448/567

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال