همایش منطقه ای نقش مدیریت دانش در ارتقای شایستگی های سازمان و صنایع در کرمانشاه برگزار شد

کرمانشاه - اولین گردهمایی منطقه ای ˈنقش مدیریت دانش در ارتقای شایستگی های سازمان و صنایعˈ روز پنجشنبه با حضور مدیران استان های غرب کشور در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری کرمانشاه در این همایش گفت: با استقرار مدیریت دانایی محور، امکان ارتقا بهره وری بویژه در بخش نیروی انسانی در سازمان ها و نهادهای دولتی افزایش خواهد یافت.
ˈنریمان محمدیˈ افزود: با مدیریت دانش محور، زمینه تقویت کار گروهی برای رسیدن به اهداف سازمانی محقق می شود و این امکان بوجود می آید که خلاقیت ها و توانایی افراد و نیروی انسانی بروز پیدا کند.
وی یکی از اهداف مهم این همایش یک روزه را که با مشارکت استانداری و نمایندگی مجتمع فنی تهران در کرمانشاه برگزار شد، ارتقا بهره وری تولیدات و افزایش بهره وری سازمان ها با استفاده از دانش نیروی انسانی عنوان کرد.
مدیر نمایندگی مجتمع فنی تهران در کرمانشاه نیز در این همایش گفت: خواستگاه مدیریت دانش، تبدیل دانش فردی به خردجمعی برای هدایت سازمان ها براساس خرد جمعی است.
دکتر ˈ ایوب آدینه وندˈ افزود: برای تحقق این امر باید در سازمان ها و ادارات دولتی زمینه ای را فراهم کنیم تا دانش نیروهای انسانی در اختیار مدیران قرار گیرد و مدیران نیز با جمع آوری اطلاعات و پردازش آن ها در جهت بهبود و ارتقا سازمان های خود آن ها را به کار گیرند.
وی آموزش، آگاه سازی افراد به فواید به اشتراک گذاشتن دانش، آموزش تکنیک دانش نویسی، ایجاد الگو، انگیزه دادن و برگزاری انجمن های مباحث را از مهمترین عوامل در ایجاد فرهنگ سازمانی در راستای مدیریت دانش عنوان کرد.
وی همچنین شناسایی، انتخاب، ذخیره سازی، به اشتراک گذاری (تسهیم )، کاربرد و مشق دانش را از فرآیند های لازم برای ایجاد چاچوب مدیریت دانش ضروری دانست و گفت: تغییر فرهنگ سازمانی و سازگاری آن در جهت مدیریت دانش، شرط اصلی موفقیت دانایی محوری در سازمان ها و نهادهای دولتی است.
در این همایش همچنین دکتر ˈصلواتیˈ از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی تهران و دکتر ˈحسین کشاورزیˈ استاد دانشگاه های کشور در خصوص فناوری اطلاعات و نقش آن در مدیریت دانش و دانایی محوری سخنرانی کردند.
567

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال