کمکهای مردم استان کرمانشاه به زلزله زدگان در مسیرهای راهپیمایی روز قدس جمع آوری می شود

کرمانشاه- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با حضور در ایرنا به تشریح اقدامات این جمعیت پس از وقوع زمین لرزه در استان آذربایجان شرقی پرداخت و گفت: در مسیر های راهپیمایی روز قدس و مسجد جامع محلهایی برای دریافت کمکهای نقدی و غیر نقدی (فاسد نشدنی) در نظر گرفته شده است.

ˈعادل شفیعیˈ روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: هلال احمر استان کرمانشاه با داشتن 150 هزار عضو رتبه نخست را در کشور دارد و به تبع داشتن بیشترین اعضا، دارای 56 تیم عملیاتی و امدادی است و این امر امکان کمک رسانی گسترده به مناطق درگیر حادثه را برای استان مهیا می کند اما پس از وقوع زلزله در استان اذربایجان شرقی براساس تقاضای مطرح شده تنها یک تیم امدادی از استان به منطقه اعزام شد.
وی تصریح کرد: همه تیم های امدادی و عملیاتی هلال احمر استان پس از حادثه زلزله در استان آذربایجان شرقی در آماده باش هستند و در صورت هرگونه نیاز سریعا به منطقه مورد نظر اعزام می شوند.
شفیعی خاطرنشان کرد: پس از وقوع زمین لرزه در سه شهرستان استان آذربایجان شرقی و به بار آمدن خسارتهای مالی و جانی از جمعیت هلال احمر استان تقاضای کمک شد و این جمعیت پس از گذشت تنها دو ساعت اکیپ های امدادی خود شامل یک تیم کامل آوار برداری، دستگاه های زنده یاب، سگ های تجسس، یک تیم امداد هوایی با بالگرد و امکانات حمل بار و یک اکیپ درمانی را به منطقه اعزام کرد.
وی تصریح کرد: تیم آواربرداری با 33 نفر عضو، هشت نفر اعضای امداد هوایی، سه نفر از اعضای تیم جستجو و نجات، سه کادر درمانی و 12 نفر از عوامل ترابری هم اکنون در منطقه حضور دارند و اگر نیازی به حضور نیروها باشد هفته بعد نیروهای جدید جایگزین می شوند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ارسال 10 تن برنج، پنج تن قند و شکر، دو هزار تخته موکت، یک هزار و 500 شعله فانوس و سه هزار کلمن آب را از جمله اقلام ارسال شده از سوی جمعیت هلال احم استان به مناطق زلزله زده عنوان کرد.
وی افزود: کلیه افراد حادثه دیده اسکان اظطراری داده شده اند و عوامل امدادی هلال احمر استان کرمانشاه نیز 10 روستای شهرستان هریس را تحت پوشش قرار داده اند.
شفیعی، ابراز همدردی و مراجعه هم استانی ها برای کمک به حادثه دیدگان را نشاندهنده اوج نوع دوستی آنها دانست و گفت: در همان ساعات اولیه جمع کثیری از هم استانی ها با مراجعه به هلال احمر خواهان ارایه کمک های نقدی و غیرنقدی به آسیب دیدگان زلزله بودند و هلال احمر شماره حساب 99999 بانک ملت قابل پرداخت در تمامی شعب را برای دریافت کمکهای نقدی هموطنان اعلام کرد تا پاسخگوی ابراز همدردی آنها باشد.
وی در خصوص کمک های غیرنقدی ابراز داشت: هم استانی ها می توانند کمک های غیرنقدی خود شامل مواد فاسد نشدنی را روز جمعه به پایگاه های هلال احمر مستقر در مسیر راهپیمایی تحویل دهند اما از آوردن اقلام جنسی فاسد شدنی جدا خودداری نمایند.
شفیعی در ادامه با دعوت از هم استانی ها برای حضور در روز جهانی قدس به استقرار اکیپهای امدادی این جمعیت شامل اتوبوس آمبولانس، خودروهای امدادی، تیمهای امداد و تانکرهای آب رسان در مسیرهای راهپیمایی اشاره کرد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان در پایان از استاندار کرمانشاه به دلیل حمایت های همه جانبه از هلال احمر و پیگیری و مساعدت در زمینه اعزام نیروها به مناطق زلزله زده تشکر کرد.ک/3
7459/567

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال