36 هزار راس گوسفند نژاد سنجابی از کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد

کرمانشاه - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه روز یکشنبه از صادرات 36 هزار راس گوسفند نژاد سنجابی در سال جاری از کرمانشاه به خارج از کشور خبر داد.

مهندس بهرام خانی به خبرنگار ایرنا افزود: در راستای سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی به منظور حمایت از دامداران و تنظیم بازار عرضه دام، نسبت به صدور این میزان دام زنده اقدام شده است.
وی گفت: از تعداد 110 هزار راس مجوز صادر شده، از اول مرداد ماه سال جاری تا پایان مهر ماه، 36 هزار راس گوسفند زنده نژاد سنجابی به ارزش نزدیک به 22 میلیارد ریال به کشورهای کویت و قطر صادر شده که در این راستا همکاری خوبی توسط اداره کل دامپزشکی استان در خصوص قرنطینه بهداشتی انجام شده است.
خانی اظهار داشت: صادرات دامهای مذکور نه تنها موجب افزایش درآمد دامداران شده، بلکه باعث فعال شدن اتحادیه صادرکنندگان دام زنده استان نیز گردیده و امیدواریم با ادامه این روند براساس ضوابط و برنامه اجرایی تدوین شده، توسعه دامداریهای روستایی عشایری را بیش از پیش شاهد باشیم.
گوسفند نژاد سنجابی از لحاظ کیفیت گوشت جز بهترین نژادهاست و در کشورهای حاشیه خلیج فارس مقبولیت بالایی دارد و از نظر تولید پشم نیز به دلیل رنگ سفید پشم آن، قدرت رنگ پذیری بالایی دارد.
از لحاظ تولید شیر هم این نژاد بین چهار تا پنج ماه تولید شیر دارد و درصد دوقلو زایی این نژاد هم بالا و به شکل معمول حدود 5/17 درصد است.
567

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال