مرد ریگانی تنها دارایی اش را به سیل زدگان هدیه داد

کرمان - ایرنا - مرد روستایی اهل شهرستان ریگان از توابع استان کرمان گاو خود را به عوان تنها سرمایه و دارایی اش فروخت و پول آن را برغم داشتن فرزندی بیمار به سیل زدگان خوزستان اهدا کرد.

به گزارش ایرنا ، این مرد روستایی که در روستای مهدی آباد اولیاء از توابع شهرستان ریگان زندگی می کند با وجود شرایط سخت زندگی خود،پس از دیدن تصاویر هموطنان سیل زده با مراجعه به هلال احمر شهرستان ریگان تنها سرمایه خود که گاوی به ارزش 156 میلیون ریال بود را فروخت و مبلغ آن را به حساب جمعیت هلال احمر کشور واریز کرد.
وی که فرزندش مبتلا به سرطان خون است و هزینه درمان وی را به سختی تأمین می کند، اظهار داشت: در شرایط فعلی تأمین نیازهای هموطنان سیل زده خصوصاً بیماران صعب العلاج در اولویت بیشتری قرار گرفته اند و نمیدانم کودکان بیمار در سیل چه وضعیتی دارند.
وی ادامه داد: احساس وظیفه کردم که در شرایط فعلیِ هموطنان، به آنها کمک کنم و مطمئنا از طریق امدادگران جمعیت هلال احمر کشور این مبلغ به دست نیازمندان واقعی خواهد رسید.
این مرد روستایی بیان کرد: دغدغه همه مردم در شرق و غرب، شمال و جنوب کشورمان، بهبود شرایط زندگی هموطنانِ گرفتار در سیل است و امیدواریم اول مشکلات آنان و بعد مشکلات تأمین هزینه های داروی بیماران حل شود.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ریگان در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت : کار این مرد روستایی که خود مشکلات متعددی در تأمین هزینه درمان فرزندش دارد نمونه ای واقعی از نوعدوستی و اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر به لحاظ عملکرد موثر و مردمی در حوادث و مصداق همان بیت شعر سعدی ' چو عضوی به درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار ' است.
بهزاد عارف افزود: برغم فقر منطقه در پی خشکسالی های متعدد، تاکنون مردم شهرستان ریگان کمک های قابل توجهی به هموطنان سیل زده کشور داشته اند.
براساس این گزارش و به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان یک کودک کار در کرمان تمام دارایی و پس انداز خود را با مراجعه به یکی از مراکز جمع آوری کمک به سیل زدگان اهدا کرد.
شهرستان ریگان از جمله مناطق کم برخوردار استان کرمان است که امرار معاش اغلب ساکنان آن از طریق نخلداری و کشاورزی تامین می شود .
7420/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال