هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

این نشانه خوبی است

ایرنا- کرمان - سرمقاله شماره اخیر روزنامه واقعه به قلم محمد صادق طاهری مدیر مسئول این نشریه با عنوان 'این نشانه خوبی است' به مبحث تحریم های نفتی آمریکا بر علیه کشورمان و امیدواری به آینده اختصاص داده شده است.

با تصمیم آمریکا، تا یکی دو هفته دیگر کشورهایی چون کره و ژاپن و چین و هند که مدتی از تحریم ها معاف بودند، دیگر نمی توانند از ایران نفت خریداری کنند. طبق اعلام وزیر امور خارجه ایالات متحده هم این کشورها می توانند از این پس نفت مورد نیاز خود را از عربستان و امارات تامین کنند.
و این یعنی اوج مقابله اقتصادی با ایران! تا به حساب خودشان صادرات نفت را به صفر برسانند و از این رهگذر به اهداف مورد نظرشان برسند.
بدون شک جمهوری اسلامی ایران برای گذر از این دوره طرح و برنامه پیچیده ای دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
فروش میلیون ها بشکه نفت به کشورها، طبق قراردادهایی که قبل از تحریم ها منعقد شده و تعیین زمان برای تحویل به این کشورها و یا پیش فروش نفت بر اساس توافقات صورت گرفته، طوری که نفت مورد نظر به خریداران در زمان های آینده (بخوانید بعد از سقوط ترامپ و پایان تحریم) تحویل شود.
بالاخره ایران دچار مشکل نخواهد شد و این پیچ سخت را با موفقیت پشت سرخواهد گذاشت. اما یک نکته را نباید از نظر دور داشت، اینکه با کنار هم گذاشتن این مسائل، باید ایمان بیاوریم به آغاز صبح!
اینکه متوجه شویم آمریکا و قدرت های بزرگ جهان، فهمیده اند که کشور ما به یک هدف بزرگ که همانا رسیدن به توفیقی چشمگیر است، بیش از همیشه نزدیک تر شده و باید آخرین تیرها را به سوی این غزال تیزپا، رها کند.
وگرنه درخت بی بَر، نیاز به این همه تبر ندارد.
7437/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال