مبارزه با ملخ ها در 1500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شد

جیرفت - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: مبارزه با ملخ صحرایی در سطح یکهزار و 500 هکتار از زمین های جنوب کرمان انجام شده و تا نابودی کامل این حشرات ادامه دارد.

مجید فرخی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاز ایرنا افزود: با توجه به این حجم از مبارزه، طبق برآورد کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی پیش بینی می شود که سطح آلوده به ملخ صحرایی در این دیار به 100 هزار هکتار برسد.
وی تصریح کرد: در مرحله اول مبارزه با ملخ صحرایی، سه نوبت ریزش ملخ در حوزه شهرستان های رودبارجنوب، منوجان و قلعه گنج و در موج دوم تاکنون چهار مرحله ریزش در حوزه شهرستان های قلعه گنج و رودبارجنوب رخ داده است.
فرخی اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده و همکاری مقامات ملی و استانی، اقدامات لازم در خصوص آماده سازی 2 باند پرواز در شرق و غرب جازموریان و همچنین استقرار هواپیمای سمپاش در منطقه صورت گرفته است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: تمهیدات و آمادگی لازم برای مبارزه به موقع با ملخ های صحرایی در این منطقه اتخاذ شده و اوضاع تحت کنترل بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
یک فروند هواپیمای سمپاش و 10 دستگاه ماشین مجهز به دستگاه سم پاش در منطقه جازموریان آماده مبارزه با ملخ صحرایی است.
ملخ های صحرایی می توانند حدود 200 تا 300 کیلومتر بدون نشستن پرواز کنند و این یعنی آنها برخلاف جثه کوچکشان، از توان بسیار بالایی برای رسیدن به مواد غذایی برخوردار بوده است.
سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.
7450/7429/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال