جهاد کشاورزی کرمان به کمک کشاورزان خرده پا شتافت

کرمان - ایرنا - جهاد کشاورزی استان کرمان با توجه به افزایش بارشهای اخیر و بمنظور کمک به کشاورزان خرده پا برای مقابله با آفات و امراض گیاهی و نباتی اقدام به تقویت امکاناتی خود با خرید انواع سمپاش ها کرده است .

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، مدیر حفظ نباتات این سازمان روز دوشنبه گفت: در راستای توانمندسازی ناوگان سمپاشی در سال گذشته از محل منابع مالی که این مدیریت توانسته از سازمان حفظ نباتات کشور جذب کند اقدام به خرید چهار دستگاه سمپاش بوم دار،توربینی و توربولاینر زراعی ، چهار دستگاه سمپاش توربینی باغی و پنج دستگاه سمپاش فرغونی 100 و 200 لیتری به همراه 20 عدد لانس پیشرفته کرده است.
ناصر طاهری افزود: این خریدها برای آمادگی هر چه بیشتر این مدیریت و مدیریت های شهرستانی استان جهت مقابله با آفات و امراض گیاهی می باشد تا کمکی باشد برای کشاورزان خرده پا که توانایی خرید اقلام فوق را بر حسب نیاز برای مبارزه با آفات و امراض نباتی را نداشته و ضمن اینکه از انتشار و گسترش هر چه بیشتر و هجوم آفات در مناطق مورد نظر و سایر مناطق استان جلوگیری شود .
براساس این گزارش هر چند بارش های اخیر موجب خوشحالی کشاورزان مناطق مختلف استان کرمان شده ولی افزایش آفات گیاهی این روزها به یکی از دغدغه های کشاورزان نیز تبدیل شده است .
5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال