سیلاب چهار محور ارتباطی اصلی کرمان را مسدود کرد

کرمان - ایرنا - معاون راهداری استان کرمان گفت: محورهای ارتباطی راور - دیهوک، شهداد - نهبندان، شهداد – اندوهجرد و شهربابک - هرات به علت شدت بارندگی، جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها از شامگاه یکشنبه تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

احسان عراقی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه به علت شدت سیلاب و حجم گسترده آب محور راور – مشهد از ظهر امروز تاکنون مسدود مانده است افزود: مسیر ارتباطی جایگزین باغین – یزد – طبس برای مسافران این مسیر در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به نداشتن مشکل خاصی در راههای روستایی شمال استان کرمان ادامه داد: سیلاب و طغیان رودخانه ها با تخریب پل ها و جاده ها، خسارت های بسیاری به محور ارتباطی شهداد – نهبندان و راور – مشهد وارد کرده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: انسداد این مسیرهای ارتباطی به علت رعایت ایمنی و حفاظت از جان مسافران بوده است.
وی اضافه کرد: برخی از رانندگان و مسافران محور راور – دیهوک(مشهد) شامگاه یکشنبه در محاصره سیلاب قرار گرفتند.
عراقی زاده ادامه داد: اینک نیروهای راهداری با همکاری تیم های امدادی جمعیت هلال احمر استان کرمان با استفاده از خودروهای سنگین راهداری در حال امدادرسانی و ارسال پتو، چادر و وسایل گرمایشی به این افراد سیل زده هستند.
**بازگشایی محورهای ارتباطی کرمان
وی تاکید کرد: محور ارتباطی ارزوئیه – وکیل آباد و ارزوئیه - حاجی آباد نیز در چندین مرحله توسط عوامل راهداری بازگشایی شده اما ادامه بارندگی ها موجب انسداد این مسیر می شود و تلاش های برای باز نگهداشتن این مسیر همچنان ادامه دارد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان افزود: محور انار - رفسنجان، زرند - سیریز و مابقی مسیرهای ارتباطی که پیش از این مسدود شده بودند توسط عوامل راهداری تا شامگاه یکشنبه بازگشایی شده اند و اینک تردد در این محورها جریان دارد.
وی همچنین به مردم توصیه کرد: از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت سفر غذا و لباس گرم به همراه داشته باشند و از سالم بودن وسایل گرمایشی خودروی خود اطمینان حاصل کنند.
عراقی زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه سیلاب و آب های سطحی، برخی از آبنماهای موجود در جاده ها را فرا گرفته با سرعت مطمئنه از آنان گذر کنند، به آب نزنند و پشت آبنما صبر کنند و با راهنمایی پلیس راه و عوامل راهداری مسیر خود را ادامه دهند.
وی با بیان اینکه رانندگان حتما در نقاط مطمئن توقف کنند گفت: مردم به هیچ عنوان در منطقه های نزدیک به کوهها و حاشیه رودخانه توقف نکنند زیرا رانش زمین و آب بردگی برخی از مسیرهای ارتباطی خطر آفرین است.
معاون راهداری استان کرمان عنوان کرد: مردم پیش از سفر با سامانه 141 تماس بگیرند و از وضعیت مسیرهای ارتباطی استان کرمان آگاهی یابند.
بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان کرمان این سامانه بارشی از عصر شنبه وارد استان کرمان شده و تا پایان امروز (یکشنبه) فعال است.
همچنین با توجه به هشدارهای هواشناسی، ستاد مدیریت بحران و دستگاه های امدادرسان استان کرمان به حالت آماده باش درآمدند.
اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از شب گذشته در کرمان، نسبت به طغیان رودخانه های این استان هشدار داده است.
طبق اعلام کارشناسان اداره کل هواشناسی کرمان، ناپایداری های جوی در این استان با افزایش ابر، رگبار شدید، رعد و برق و ورزش باد شدید همراه است.
7420/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال