بخشدار : منطقه یزدان آباد زرند از سیل خسارت دید

کرمان – ایرنا – بخشدار یزدان آباد شهرستان زرند گفت: جاری شدن سیل و سیلاب طی دو سه روز اخیر خسارت های هنگفتی به زیرساخت های این بخش از جمله قنات های روستای شبجره وارد کرده و آن ها را دچار مشکل کرده است.

سیدمثم ترابی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قنات های شبجره نیاز به بررسی جدی دارد و از آنجا که لایروب قنات ها هزینه بالایی دارد انتظار داریم طبق دستورات استاندار ، جهاد کشاورزی زودتر عملیات آزادسازی قنات ها را در دستور کار قرار دهد.
وی برآورد هزینه لایروبی قنات را بسته به نوع و طول قنات دانست و گفت: لایروبی هر کدام از قنات ها گاها 200 میلیون تومان هزینه در بر دارد.
ترابی با اشاره به اینکه سیلاب بسیار شدید امروز که از کوه های شرقی شهرستان زرند و چند رودخانه به سمت جلال آباد پیشروی کرد و این روستا را دچار سیل زدگی شدید کرد گفت: متاسفانه بر اثر سیل شدید جاده زرند – بافت در چندین نقطه با طغیان رودخانه های فصلی مواجه شده که باعث مسدود شدن این محور شده است.
بخشدار یزدان آباد با اشاره به اینکه آب جاری شده از این محور تماما به سمت دشت جلال آباد هدایت می شود اظهار داشت : در این راستا چاله های برداشت و مسیر سیل بندها تقویت و خاکریزهایی نیز برای هدایت آب تا حد امکان ایجاد شده تا از خسارات سیل به روستای جلال آباد جلوگیری شود.
ترابی با بیان اینکه آب قبل از وارد شدن به جلال آباد به محمد آباد گلشن وارد شده و آن را تماما دچار آبگرفتگی کرده است گفت: خوشبختانه طی تمهیدات انجام شده قبل از سیل دستور تخلیه کامل به مردم روستا داده شده بود و آب سیل نیز به سمت باغات پایین این روستا هدایت و مانع از داخل شدن آب به داخل خانه ها شده است.
وی همچنین گفت: روستای حسن آباد بالا نیز که خانه های قدیمی بیشتر در آنجا واقع شده است خوشبختانه ریزش های محدودی داشته و روستای چهار غلام علی نیز به خاطر صعب العبور بودن قبل از آمدن سیل از سکنه خالی شده است.
9889/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال