347 پل در جنوب کرمان بازگشایی شد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: عملیات تنقیه، شن برداری و بازگشایی 347 دستگاه پل در هفت شهرستان جنوبی این استان انجام شد تا در صورت بروز سیلاب با مشکل مواجه نشوند.

مسعود جمیلی کرمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 6 هزار و 400 پل و آبرو در جنوب کرمان وجود دارد، افزود: از این تعداد 347 پل در محورهای اصلی قرار دارد و با توجه به ضرورت در این تعداد عملیات تنقیه و شن برداری از این مسیرها انجام شد.
وی ادامه داد: این عملیات با حضور ماشین آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان و بخش خصوصی در هفت ماه انجام شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان تصریح کرد: برای شن روبی و ضایعات برداری پل های اصلی جنوب کرمان 10 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی با بیان اینکه پلهای در معرض خطر، شن روبی و ضایعات برداری شده است، گفت: 146 دستگاه سبک، سنگین و نیمه سنگین راهداری و 185 راهدار با آمادگی کامل در شهرستان های جنوبی استان حضور دارند تا در صورت بروز مشکل سریعا اقدام کنند.
جمیلی کرمانی به هشدارهای هواشناسی در زمینه بارش باران و وقوع سیلاب در جنوب کرمان اشاره کرد و افزود: این اداره کل با تمام امکانات فعال است و چه در زمان سیل و چه قبل از سیل کار خود را در راستای نگهداری از جادهها و پلهای ارتباطی طبق برنامه به شهرستان ها ابلاغ کنند و در زمان شرایط بحرانی حضور و امکانات خود را منسجم تر در اختیار می گیرد.
وی از کمک دستگاههای راهداری جنوب استان کرمان به ستاد حوادث شهرستان ها خبر داد و گفت: مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان به صورت شبانه روزی در تلاش است تا با تجهیز امکانات و نیروها زمینه مناسب عبور و مرور در محورهای جنوب استان را فراهم کند.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان را تحت پوشش دارد.
3029/7450/7429

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال