75 برنامه عملیاتی در بیمه سلامت سال 98 کرمان برای تدوین شده است

کرمان - ایرنا - مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: 75 برنامه عملیاتی در بیمه سلامت این استان طی سال آینده به منظور ارتقای رفاه زندگی بیمه‌ شدگان تدوین شده است.

به گزارش ایرنا، محمد جعفری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: فقط 2 مورد از 125 برنامه عملیاتی بیمه سلامت استان کرمان طی سال جاری به مرحله اجرا در نیامد و سایر برنامه ها در زمان مقرر اجرایی شد.
وی اظهار داشت: 98 درصد مراکز درمانی و تشخیصی استان کرمان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.
جعفری از اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفاتر بیمه به عنوان مهمترین برنامه ‌های اداره کل بیمه سلامت نام برد و اظهار داشت: این طرح به دلیل اجرای موفق توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به برخی استانها تعمیم داده شد و از اول سال آینده در کشور اجرایی می شود.
وی گفت: حذف دفترچه کاغذی بیمه الکترونیک و کاهش 15 درصدی هزینه ها و ذخیره منابع و مصرف بهینه تر اعتبارات حوزه سلامت، تجویز منطقی دارو، مشخص بودن مقدار تجویز و اطلاع آنی از قرار داشتن دارو در لیست بیمه از جمله مهمترین مزایای اجرای طرح نسخه‌ نویسی الکترونیک است.
وی با اشاره به اینکه بیمه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) طی سال آینده لغو می شود گفت: این افراد زیرپوشش بیمه سلامت قرار می ‌گیرند.
جعفری به هزینه های زیاد درمان افراد مجهول‌ الهویه نیز اشاره کرد و افزود: افراد مجهول الهویه نیز زیر پوشش بیمه سلامت قرار می‌ گیرند.
وی تاکید کرد: اداره کل بیمه سلامت در سال جاری با وجود فراز و نشیب های متعدد اقتصادی نسبت به سال قبل توانست تعهد مالی خود را به موسسات درمانی ادا کند.
جعفری تصریح کرد: پرداخت مطالبات درمانی موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت در سال جاری به صورت عمومی تا پایان آذرماه تسویه می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: مطالبات پزشکان خانواده و موسسات درمانی که در حال اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک هستند نیز تا پایان بهمن ماه پرداخت شده است.
وی ادامه داد: تعهد بیمه سلامت به موسسات درمانی 50 میلیارد تومان گردش مالی به صورت ماهانه است که 15 میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به اجرای طرح پزشک خانواده (خدمات اولیه) و مابقی مربوط به خدمات تخصصی و فوق تخصصی است.
وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر از جمعیت استان کرمان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند تصریح کرد:افزون بر 80 نقطه شعبه یا کارگزاری بیمه سلامت به منظور سهولت انجام کار در این استان فعالیت می کند.
وی افزود: بیش از 98 درصد از مراکز تشخیصی درمانی استان کرمان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.
جعفری از سلامت محوری، حفاظت مالی و دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت به عنوان برنامه استراتژیک حوزه بیمه سلامت و سه هدف بزرگ نام برد و گفت: این سازمان توانسته این اهداف را عملیاتی کند.
** 30 هزار نسخه الکترونیک در کرمان صادر شده است
رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل بیمه سلامت استان کرمان در این نشست با اشاره به اجرای طرح نسخه‌ نویسی الکترونیک گفت: حدود 30 هزار نسخه الکترونیک در این استان توسط پزشکان برای 25 هزار بیمه ‌شده صادر شده که از این طریق 82 هزار قلم دارویی در نسخ تجویز شده است.
حسین دامادی با اشاره به مهیا شدن زیرساخت های مورد نیاز اجرای طرح نسخه الکترونیک در کرمان اظهار داشت: 469 موسسه فعال در زمینه نسخه‌ نویسی الکترونیک در این استان وجود دارد که 302 مورد از این تعداد مربوط به مطب پزشکان است.
** توسعه نظام ارجاع به شهرهای زیر 50 هزار نفر
معاون درمان اداره کل بیمه سلامت استان کرمان بیان داشت: طرح پزشک خانواده از سال 84 برای روستاییان در استان کرمان آغاز شد و در سال آینده توسعه نظام ارجاع به شهرهای زیر 50 هزار نفر و نظام ارجاع الکترونیک اجرایی می ‌شود.
علی قوام ادامه داد: پزشک خانواده بیمار را به پزشک متخصص ارجاع می ‌دهد و سپس نتیجه این مراجعه به وی اعلام می‌ شود.
قوام افزود: پرونده الکترونیک با ایجاد بستر الکترونیک از طریق نسخه‌ نویسی الکترونیک و پزشک خانواده الکترونیک ایجاد می‌ شود.
3029/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال