استاندار کرمان :

اعتبارات جذب نشده به کمک صندوق توسعه کشاورزی می آید

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: چنانچه اعتبار جذب نشده ای وجود داشته باشد حتی المقدور تا پایان سال جاری برای کمک دولت به صندوق توسعه بخش کشاورزی اختصاص می یابد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز شنبه در نشست بررسی مسائل مربوط به صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کرمان افزود: در این نشست مقرر شد تبصره سه ماده 31 در توزیع اعتبارات بخش کشاورزی سال 98 مد نظر باشد.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی این استان موضوع کمک مالی به صندوق توسعه کشاورزی را پیگیری و نتیجه را به استانداری کرمان اعلام کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان نیز با اشاره به اینکه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کشور و در تمام استانها تشکیل شده است، گفت: این صندوق با حدود 700 میلیون تومان اعتبار در سال 86 در استان کرمان تشکیل شده است.
عباس سعیدی افزود: صندوق مادر تخصصی حمایت از توسعه بخش کشاورزی در مرکز کشور فعال است و در استان ها به صورت صندوق حمایت فعالیت دارد و در برخی استان ها نیز به عنوان صندوق های محصولی از جمله در زمینه پسته فعال هستند.
وی با اشاره به اینکه در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سهم 49 درصدی مربوط به دولت و 51 درصد سهم بخش خصوصی است، گفت: در استان کرمان سهم بخش خصوصی به 60 درصد و دولت به سهم 40 درصد رسیده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با تاکید بر اینکه سرمایه این صندوق در استان کرمان به 40 میلیارد تومان رسیده است، اظهار داشت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کرمان با عضویت 346 تشکل در حال ادامه فعالیت است.
سعیدی خاطرنشان کرد: استان کرمان جایگاه یازدهم کشوری در رابطه با صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
وی بیان کرد: شورای گفت و گوی استانی دولت و بخش خصوصی بر تشکیل صندوق محصول خرما در استان کرمان تاکید کرده است و در این رابطه نیاز به ورود تشکل های قوی در این حوزه وجود دارد لذا ملی یا استانی بودن این صندوق در دست بررسی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در ادامه گفت: در حال حاضر صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستانی و کالایی در استان کرمان وجود ندارد.
سعیدی افزود: پرداخت تسهیلات با سود چهار درصد یکی از اقدامات صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی است که در رونق کار و تامین نهادهای کشاورزی نقش بسزایی دارد.
وی بیان کرد: در استان کرمان بالغ بر 300 هزار کشاورز فعالیت دارند که از این تعداد حدود 100 هزار نفر عضو صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی هستند.
3029/7440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال