چهار کتاب در انتشارات دانشگاه جیرفت منتشر شد

جیرفت - ایرنا - معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جیرفت گفت: حمایت های دولت موجب شد امسال چهار کتاب در انتشارات این دانشگاه به چاپ برسد.

حمیدرضا علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آثار شامل 2 جلد کتاب با عنوان قصه فرزانگان دیوانه، تربیت بدنی عمومی توسط اعضای هیات علمی و 2 اثر دیگر نیز ترجمه شده و به چاپ رسیده است.
وی تصریح کرد: کتاب قصه فرزانگان دیوانه که شرح و ترجمه، تحشیه کتاب عقلاءالمجانین است به قلم دکتر یوسف اصغری بایقوت عضو هیات علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه جیرفت نوشته شده و کتاب تربیت بدنی عمومی نیز نوشته محمد سالاری، محمد مازیاری و مهران آذریان است.
علیزاده با بیان اینکه کشاورزی جنوب استان کرمان جایگاه ممتاز و کلیدی در کشور داشته و دانشگاه جیرفت، پژوهش در این حوزه را از وظایف ذاتی خود می داند، اظهار داشت: کتاب اگرو اکولوژی و راهبردهایی برای تغییر اقلیم اثر اریک لیشتفوز در زمینه توجه به بخش کشاورزی توسط دکتر جواد طایی، مهرانگیز جوکار و ایرج امیری ترجمه شد.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جیرفت ادامه داد: آگرو اکولوژی در چارچوب نظام های غذایی می تواند سبب توسعه پایدار شود چرا که هم زمان جنبه های زراعی، اکولوژیکی، اقتصادی و اجتماعی نیز در مقیاس های مختلف مورد توجه قرار می گیرد.
وی گفت: کتاب سیستم ‏های قدرت تجدید ساختار یافته، اثر ایکسیائوپینگ زهانگ، توسط ایمان گروهی و علی گروهی عضو هیات علمی این دانشگاه ترجمه و به چاپ رسیده است.
معاون دانشگاه جیرفت افزود: ارائه نمای کلی از پیشرفت های اخیر در تحلیل و به کارگیری رفتار بازار برق و قدرت بازار، مدل های تعادل در بازار برق و بحث در مورد به کارگیری این مدل ها در تحلیل عملی بازارهای برق و مباحث پژوهش ها و پیشرفت های اخیر در مدل های بازار برق از مزایای منحصربه فرد این کتاب است.
علیزاده اظهار داشت: یکی از مهمترین رسالت های اعضای هیات علمی، تولید علم و انتشار آن در جامعه هدف بوده و این مهم در دانشگاه جیرفت به عنوان یک سیاست مهم مدنظر است.
وی ادامه داد: دانشگاه جیرفت از فعالیت های پژوهشی و تولید علم دانش بنیان و فناوری، به طور ویژه حمایت می کند.
دانشگاه جیرفت با زیربنای 200 هزار متر مربع در کیلومتر هشت جاده جیرفت - بندرعباس واقع شده است.
بیش از چهار هزار دانشجو در 34 رشته و گرایش در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در 26 گروه آموزشی و پنج دانشکده ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی مشغول تحصیل هستند.
این دانشگاه 75 عضو هیئت علمی دارد.
شهرستان جیرفت با 308 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.
/3029/7450/7429

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال