رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان:

دفاع مقدس، کتابی سرشار از رشادت است

کرمان - ایرنا - رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان گفت: کتاب دفاع مقدس سرشار از فصل های رشادت، ایثارگری و مقوله ای تمام نشدنی و ماندگار برای همیشه تاریخ است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان محمدجواد آروین در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس هفته افزود: فضای ایران اسلامی از عطر و رایحه روزهای دفاع مقدس لبریز شده و هفته ای برای یادآوری و گرامیداشت دلاورمردانی است که ایستادگی کردند، مجروح و اسیر و شهید شدند تا ایران، عزتمندانه و آزادانه بماند.
وی در این پیام آورده است، نقش جامعه دانشگاهی در دفاع مقدس با حضور حماسی خیل عظیم دانشگاهیان در جبهه های حق علیه باطل و تلاش متخصصان دانشگاهی در غلبه بر تحریم ها و گشودن راه های فناورانه جدید مایه مباهات و افتخار خانواده دانشگاهیان است که همواره در کنار هموطنان عزیز و تحت لوای مقام معظم رهبری آماده خدمت به کشور بوده و هستند.
این پیام می افزاید، جوانان این مرزو بوم در دوران دفاع مقدس با از خودگذشتگی و نثارجان خود قدم به میدان نبرد نهادند و عاشقانه و با خلوص نیت به تکلیف الهی خود که همانا دفاع از اقتدار ملی و تمامیت ارضی است پرداختند و در سایه رهبری پیر فرزانه و معمار کبیر انقلاب اسلامی نام خود را در صفحات تاریخ ایران ماندگار کردند.
در ادامه این پیام آمده است، همزمانی هفته گرامیداشت دفاع مقدس با ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به ما یادآور می شود عاشورا و قیام حسینی نه تنها در دفاع مقدس که تا همیشه تاریخ همواره الهام بخش و الگویی مستمر برای آزادگی، عزت و استقلال است.
وی می افزاید، امیدوارم جوانان دانشجو، دانشگاهیان و جهادگران علم و دانش با حفظ و گرامیداشت دستاوردهای بی نظیر دفاع مقدس، پاسداری از کیان و مرزهای علمی کشور را نیز معنایی دوباره بخشند.
در پایان این پیام آمده است، وظیفه داریم به واکاوی ژرفای اندیشه و اعتقاد شهدای عزیز پرداخته و با بازنگری در وظایف و مسئولیت هایمان و تبعیت از مقام معظم رهبری برعزم خود در راستای استقلال، آزادی، توسعه و اعتلای وطن عزیزمان ایران بیفزاییم و خود را وقف خدمت صادقانه به مردم و سرزمین مقدس مان کنیم.
3029/9895

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال