کالای ایرانی پادزهر تحریم

کرمان - ایرنا - در موقعیت کنونی که تیغ تحریم های آمریکا هر روز تیزتر می شود، حمایت و خرید کالاهای ایرانی از طرف مردم پادزهری برای خنثی کردن اثر این تحریم ها است.

به گزارش ایرنا، نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، نوید بخش توجه به یکی از مهمترین عوامل توسعه و رونق در کشور بود.
حمایت از تولید ملی تنها با خرید کالای ملی محقق می شود و تمام کارشناسان اقتصادی بر این باورند که رمز شکوفایی و پیشرفت کشورهای توسعه یافته در پشتیبانی مردم از تولیدات وطنی است.
کشور ایران با برخورداری از ظرفیت های گوناگون در حوزه های، معدنی، کشاورزی، فرهنگی، انسانی و فنی، شرایط مناسبی برای تولید کالاهای باکیفیت ساخت داخل دارد و در تولید بسیاری از کالاهای مصرفی خودکفا شده ایم.
رشد اقتصادی بالا، صرفه جویی ارزی، رونق واحدهای صنعتی، ایجاد و افزایش اشتغال، دلگرمی تولید کنندگان، افزایش سرمایه گذاری، تقویت اعتماد بنفس ملی و شکل گیری اقتصاد مقاومتی از جمله مزایای حمایت از تولید داخلی بشمار می رود.
دلایل مختلفی همچون عقب ماندگی فناوری، واردات بی رویه کالاهای خارجی، شرایط متغیر اقتصادی، رواج دلالی و واسطه گری، حمایت ناکافی از تولید داخل، پایین بودن کیفیت و ضعف فرهنگ استفاده از کالای ملی موجب شده تا مصرف تولیدات داخلی اغلب در زیر سایه کالاهای مشابه خارجی قرار گیرد.
در ماه های اخیر با تغییر در شرایط بین المللی، زیاده خواهی های ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و خروج از برجام و اعمال تحریم های ناعادلانه بر ضد ملت ایران، لزوم توجه بیشتر جامعه به خرید و استفاده از کالاهای تولید داخل افزایش یافته است.
حمایت از خرید کالای داخلی در این مقطع زمانی حساس، خارج نشدن ارز و تقویت پول ملی، کاهش تورم، ثبات قیمت ها، جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و بهبود کسب و کار را به دنبال دارد.
در شرایطی که فشارهای تحریم دولت آمریکا در حال افزایش است، خود تحریمی و نخریدن کالاهای داخلی ضربه جبران ناپذیری به اقتصاد معیشتی مردم وارد می کند و بر التهابات جامعه می افزاید.
کشور بزرگ ایران همواره در طول تاریخ خود با مقاومت، صبر و رشادت توانسته است در برابر توطئه های و هجوم دشمنانش عظمت و استقلال خود را حفظ نماید و این جنگ اقتصادی نیز با دوراندیشی و از خودگذشتگی ملت به پیروزی منجر خواهد شد.
امروز تمامی ملت ایران باید شعار ایرانی کالای ایرانی بخر را در عمل نشان دهند تا تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا اثر گذاری خود را از دست بدهد و کرامت و شان مردم بزرگ ایران حفظ شود.
گزارش از داود رجبی
7437/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال