امام جمعه کرمان:

قوای سه گانه با اخلال گران اقتصادی برخورد جدی کنند

کرمان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت :همه دستگاه های اجرایی، دولت، مجلس و حوزه قضا وظیفه دارند با اخلال گران و مفسدان اقتصادی برخورد جدی تری داشته باشند.

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در نماز این هفته کرمان با اشاره به شرایط دشوار اقتصادی پیش رو، افزود: برای کنترل بازار و بهبودی شرایط موجود ، دولت باید مسئولان جهادی و ارزشمند در بحث اقتصاد را به کار گیرد.
وی ادامه داد: افسران مقابله با این جنگ اقتصادی باید نگاه جهادی داشته باشند تا توطئه های دشمنان را خنثی کرده و اجازه سوءاستفاده را به دشمن ندهند.
امام جمعه کرمان با اشاره به وجود محتکرانی که اقدام به انبار کالاهای ضروری مردم کرده اند، اظهار داشت : با این افراد و رانت خواران و ویژه خواران نیز باید برخورد سریع و جدی شود.
حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه با اخلال گران در هر حزب و تفکری باید برخورد شود، تصریح کرد: فارغ از هر گونه جناح بازی ، در برخوردها باید ملاک را مطالبه عمومی قرار داد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به درخواست مذاکره آمریکا با ایران گفت: آمربکا با این پیشنهاد می خواهد دو دستگی بین مردم و مسئولان نظام به وجود آورد که این مهم هوشمندی آحاد جامعه در میدان عملیات و جنگ تمام عیار علیه انقلاب را می طلبد.
وی همچنین با اشاره به روز مقاومت افزود: در سال های اخیر اسرائیل در هر جنگی که ورود کرد با شکست روبرو شده و جریان مقاومت همه بافت هایی که در این جریان وجود داشت را خنثی کرد و امیدواریم در آینده نزدیک امت اسلامی شاهد محو این رژیم غاصب از صفحه زمین باشند.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه تشکل ها و مشارکت های اجتماعی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی احزاب و مشارکت های مردمی در حوزه های مختلف وجود نداشتند، اما امروز به عنوان یک نقطه قوت شاهد آن هستیم.
وی با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران، جامعه ای پرتلاش، مخلص، فداکار و از خود گذشته هستند و برای اینکه اطلاع رسانی صحیح و واقعی به مردم داشته باشند، در این راه جهاد می کنند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه جایگاه خبرنگاران، جایگاه رفیع و مسئولیت پذیری است ،تصریح کرد: مردم باید نسبت به این جایگاه تکریم کنند زیرا به درک جامعه کمک می کنند.
وی ادامه داد: مسئولان دستگاه های اجرایی نیز باید زمینه های اطلاع رسانی صحیح را برای اصحاب رسانه فراهم کنند تا این قشر ماموریت خود را به خوبی در جامعه انجام دهند.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه اگر یک خبری ناصواب در مدت کوتاه و اندکی در جامعه منتشر شود، عواقب خطرناکی را دارد، از اهالی رسانه خواست تا نسبت به خبرهایی که هیچ اساس و ریشه ای ندارند و ذهن جامعه را ملتهب می کند، پرهیز کنند.
وی با بیان اینکه گاهی اوقات یک خبر آنی ذهن مردم را مخدوش می کند، افزود: اصحاب رسانه باید در شرایط کنونی جامعه وسواس بیشتری را در انتشار اخبار به خرج دهند.
امام جمعه کرمان همچنین با تسلیت شهادت امام جواد (ع ) خاطرنشان کرد: ایشان در شرایط سخت سیاسی جنگید و جامعه اسلامی را رهبری کرد.
۹۸۹۵/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال