آغاز طرح عیدانه کتاب در کرمان

کرمان - ایرنا - معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: طرح عیدانه کتاب از امروز (سه شنبه) در این استان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

احمد وفایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زمان اجرای این طرح از ٢٢ اسفندماه سال جاری تا ١٢ فروردین ماه سال ٩٧ و سقف مجاز خرید برای هر خریدار ١٠٠ هزار تومان است.
وی تصریح کرد: خریدار می‌ تواند در چند نوبت و از کتاب ‌فروشی های مختلف عضو طرح، کتاب‌ های عمومی و کودک و نوجوان را با ٢٠ درصد تخفیف خریداری کند.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار کرد: طرح عیدانه کتاب در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش فروش و رونق کتابفروشی های کشور اجرا می شود.
وی با بیان اینکه زمان ثبت نام کتابفروشی ها در طرح عیدانه کتاب از ١٦ اسفند آغاز شده است افزود: متقاضیان فرصت دارند تا ٢٢ اسفندماه با مراجعه به سایت www.ketabnet.ir ثبت نام کنند.
وفایی تاکید کرد: طرح عیدانه کتاب فرصت مجددی برای بهره مندی کتابفروشی های استان از یارانه حمایتی فراهم می کند و از این پس یکی از پارامترهای تایید پروانه و معرفی کتابفروشی ها برای استفاده از تسهیلات معافیت مالیاتی حضور پر رنگ در طرح های مرتبط با کتاب و کتابخوانی است.
وی تصریح کرد: در رویکرد جدید معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توجه ویژه ای به کتابفروشی ها شده و بخشی از یارانه های معاونت فرهنگی به حمایت از این بخش اختصاص یافته است.
طرح عیدانه کتاب برای سومین سال متولی در کشور اجرا می شود.
3029/7437

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال