22 مسئول استان برگزاری کنگره 6500 شهید کرمان را بر عهده دارند

کرمان - ایرنا - فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به برگزاری کنگره بزرگداشت 6 هزار و 500 شهید استان طی سال آینده گفت: 22 نفر از مسئولان استان کرمان در جایگاه حقوقی خود به عنوان مسئولان برگزاری این کنگره انتخاب شده اند.

به گزارش ایرنا، سردار غلامعلی ابوحمزه روز شنبه در نخستین نشست کنگره بزرگداشت 6 هزار و 500 شهید استان کرمان با بیان اینکه دومین کنگره 6 هزار و 500 شهید این استان در پایان سال 97 به شکلی متمایز و بزرگ برگزار خواهد شد افزود: نخستین کنگره شهدای این استان در سال 1377 برای نخستین بار در کشور برگزار شد و سایر استانهای کشور نیز از این حرکت الگو گرفته و حرکت های بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است.
وی ادامه داد: اکنون پس از گذشت 20 سال، بنا داریم در پایان سال 97 (اواخر بهمن ماه یا اوایل اسفند) دومین کنگره 6 هزار و 500 شهید استان کرمان را برگزار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: از حدود سه ماه قبل کار آماده سازی زمینه های لازم برای برگزاری کنگره بزرگداشت 6 هزار و 500 شهید استان کرمان را آغاز کرده ایم و در این رابطه یک مجموعه نیز تدوین شده است.
سردار ابوحمزه به اهداف کنگره بزرگداشت 6 هزار و 500 شهید استان کرمان اشاره و بیان کرد: تجلیل از مقام والای شهدا، حفظ ارزش ها و آثار حماسه هشت سال دفاع مقدس، معرفی الگوهای ارزشی دفاع مقدس به نسل حاضر و آینده، ترویج فرهنگ فداکاری و ایثار به نسل آینده و حراست از آرمان های امام راحل (ره) از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.
وی گفت: 19 کمیته برای برگزاری کنگره بزرگداشت 6 هزار و 500 شهید استان کرمان تشکیل و در کنار آن در هر شهرستان نیز یک ستاد شهرستانی تشکیل شده است.
سردار ابوحمزه ادامه داد: ضرروت دارد که این کنگره از غنای گسترده و وسیع برخوردار باشد و حرکت های جدیدی را در مقابل سایر کنگره های برگزار شده در کشور ارائه کند.
وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، اعضای ستاد بزرگداشت 6 هزار و 500 شهید استان کرمان دیداری را با رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهند داشت.
وی افزود: یکی از سخنرانان پیشنهادی کنگره بزرگداشت 6 هزار و 500 شهید استان کرمان، سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی خواهد بود و در برگزاری این کنگره نیز از نظرات این سرباز فداکار ولایت استفاده خواهیم کرد.
وی یادآور شد: از هر ابتکار، نوآوری و پیشنهاد مشخص برای برگزاری هر چه بهتر کنگره بزرگداشت 6 هزار و 500 شهید استان کرمان استقبال می کنیم.
نیروهای سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی استان کرمان در دوران دفاع مقدس 6 هزار و 500 شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده اند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7440/3029

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال