مدیرعامل بنیاد بین المللی مادر:

برای بنیاد بین المللی مادر نقشه راه یکصد ساله تعریف شده است

کرمان - ایرنا - بنیانگذار و مدیرعامل بنیاد بین المللی مادر گفت: برای حرکت فرهنگی این نقشه راه و برنامه پنج ساله، 10 ساله، 25، 50 و 100 ساله تعریف شده است .

غلامرضا محمدی روز سه شنبه در حاشیه همایش بنیاد بین المللی مادر در کرمان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت : پایه و اساس بنیاد مادر از این فرمایش حضرت محمد (ص) مبنی بر 'بهشت زیر پای مادر است' آغاز شد.
وی با بیان اینکه مادر شاهکار راه خلقت و چراغ راه آینده است تصریح کرد: این بنیاد از استان فارس شهرستان شیراز آغاز شد و بعد از آن در سراسر کشور و اکنون در بیش از یکصد کشور جهان ثبت شده است.
محمدی اظهار کرد: امیدوارم روزی برسد که همه مردم به نقش و جایگاه مادر پی ببرند.
وی کانون هر جامعه را خانواده و قلب هر خانواده را مادر دانست و افزود: اگر کانون خانواده متعالی شود خانواده نیز متعالی و جهان بر وفق مراد می شود.
رئیس بنیاد بین المللی مادر بیان کرد: این بنیاد به لحاظ معنوی و عرفانی مورد استقبال شایانی قرار گرفته و سعی کرده ایم در قلب توده مردم تاثیر بگذاریم.
وی ادامه داد: این بنیاد از نظر آکادمیک با دانشگاه ها ارتباط دارد و این مهم به لحاظ علمی در حال بررسی است.
وی با اشاره به اینکه نخستین کنفرانس جایگاه و نقش مادر سال گذشته در شیراز برگزار شد، افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده دومین کنفرانس نیز امسال 16 و 17 اسفند در دانشگاه تهران، سومین کنفرانس در دانشگاه مشهد، سال 98 در دانشگاه شهید بهشتی، سال 99 در اصفهان و سال یکهزار و 400 در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد.
محمدی گفت: هدف ما در بنیاد بین المللی مادر تبیین جایگاه و نقش مادر و معرفی وظیفه مادر در قبال فرزندان و جامعه و وظیفه متقابل فرزندان و جامعه در قبال مادر است.
وی بیان کرد: یکی از شاخص ترین اقدامات بنیاد بین المللی تجلیل از مقام مادر است و بنیاد مادر برای اولین بار در جهان از مادرها تجلیل می کند.
وی با تاکید بر اینکه همه مادرها خوب هستند گفت: مادر نمونه باید از نظر پرورشی و آموزشی فرزندان صالحی را پرورش دهد، یک شهروند خوب باشد و کار شاخصی انجام داده باشد که برای سایرین الگو باشد.
محمدی اظهار کرد: پنج شاخص بنیاد بین المللی مادر و اهداف انتخاب مادر نمونه در این بنیاد به 17 زبان دنیا ترجمه شده است.
وی بیان کرد: بنیاد مادر 2 منشور دارد که منشور اول عدم وابستگی این بنیاد بین المللی به هیچ گروه و حزبی است و هرگونه فعالیت سیاسی در بنیاد مادر ممنوع است.
وی دعای مادر را بر حق دانست و گفت: مبادا دل پدر را بشکنیم اگر روزی نسل جوان به این ارزشها پی ببرند جامعه ما متعالی خواهد شد.
وی تاکید: من هر لحظه در زندگی اجابت دعای مادرم را می بینم.
وی بیان کرد: بنیاد بین المللی مادر برای نخستین بار در جهان از مقام مادر تجلیل کرد.
بنیاد بین المللی مادر در راستای معرفی بیشتر جایگاه والا و شامخ مادر به صورت کاملا مستقل فعالیت می کند و تلاش دارد که با شناسایی مادرانی که فرزندان متخصص و کارافرینی را به جامعه تحویل داده اند در راستای تکریم اینگونه مادران بعنوان الگوهای برتر آنان را به جامعه زنان معرفی کند .
خبرنگار: نجمه حسنی** انتشار : بهنام احمدی *
3029/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال