مسئول شورای هماهنگی کرمان:

سه واقعه 13 آبان تجلی پیام عاشورا است

کرمان - ایرنا - مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به سه واقعه 13 آبان گفت: این سه واقعه تجلی پیام عاشورا و لبیک به هل من ناصر ینصرنی در روز عاشورا است.

به گزارش ایرنا، مهدی صدفی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت 13آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 1358 افزود:سه رخداد مهم از جمله سالروز تبعید امام، کشتار دانش آموزان و سالروز تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان رخ داده است.
وی بیان کرد: شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار در نگاه و رویکرد ملت ایران فقط یک شعار نیست بلکه به عنوان یک فرهنگ استکبارستیزی و نماد ایستادگی، مقاومت و فریاد حق طلبی در مقابل نظام های استکباری است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان اظهار کرد: بر اساس فرمایشات امام راحل (ره) یکی از اهداف و فلسفه بعثت انبیا نیز مبارزه با استکبار، ظلم و بی عدالتی است و امروزه به عنوان یک باور دینی به این مهم نگاه می شود.
وی تصریح کرد: هر کدام از سه واقعه 13 آبان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود و یکی از پیام های مهم این سه واقعه، مبارزه با مستکبران عالم و مقابله با ظلم و بی عدالتی است و ریشه این پیام ها در فرهنگ قرآنی و فرهنگ عاشورای حسینی (ع) است.
وی تصریح کرد: ملت ایران با برپایی راهپیمایی 13 آبان در صددند در راستای تقویت روحیه استکبار ستیزی حرکت کنند و جنایات و بدعهدی های آمریکا را تبیین کنند.
صدفی تاکید کرد: آمریکا هرگز خواهان رفاه، امنیت، آسایش، اقتدار نظام و آزادی ملت ایران نبوده و این مهم را نمی خواهد.
وی به 120 مورد توطئه و جنایات آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در مورد ایران اسلامی اشاره و تصریح کرد: هر کدام از این توطئه ها شامل برنامه ها و اتفاقات زیادی است.
وی افزود: تجلیل و تکریم از دانشجویان و دانش آموزان به عنوان پیشگامان انقلاب اسلامی و تبیین اندیشه های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در برنامه های محوری 13 آبان گنجانده شده است.
وی به برنامه های 13 آبان طی سال جاری در استان کرمان اشاره کرد و گفت: این برنامه ها در سال جاری به صورت متمایز از سالهای قبل برگزار می شود و یکی از دلایل تفاوت ها سخنان ترامپ و برانگیخته شدن حس و خشم انقلابی مردم است.
وی تاکید کرد: اقدامات آمریکا و نظام استکباری و سخنان اخیر رئیس جمهوری آمریکا موجب تمایز راهپیمایی 13 آبان خواهد شد.
صدفی گفت: ترامپ با ایراد سخنان سخیفانه خود می خواست عکس العمل ملت ایران را آزمایش کند و حرکت رئیس جمهوری آمریکا با عکس العمل همه اقشار مردم و مسئولان روبرو شد حتی هم پیمانان آمریکا نیز در رابطه عکس العمل نشان دادند.
وی افزود: هر زمانی که در مقاطع مختلف شاهد تندروی و بد خلقی نسبت به نظام جمهوری اسلامی از سوی بیگانان بودیم ملت ایران با سلایق مختلف اعلام مخالفت کردند و نمونه آن را در جنگ تحمیلی مشاهده کردیم.
وی اظهار کرد: مجدد در 13 آبان سال جاری غیرت و خشم انقلابی به مدد این ملت خواهد آمد و موجب می شود این حرکت ها همبستگی بیشتر شود.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه 13 آبان متعلق به قشر خاص نیست بلکه متعلق به همه ملت ایران است گفت: این ملت با همه کمبودها و تحریم ها همواره در صحنه حضور داشته و دارند.
وی بیان کرد: اقشار مختلف مردم نهادها و دستگاه های اجرایی استان کرمان آمادگی خود را برای برگزاری آیین 13 آبان اعلام کرده اند.
وی با بیان اینکه یکی از توطئه های اخیر آمریکا اهانت و توطئه دشمن نسبت به سپاه پاسداران به عنوان نهادی ارزشی است اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازوان توانمند نظام جمهوری اسلامی و پاسدار امنیت و اقتدار نظام است لذا ملت ایران در 13 آبان حمایت خود را از سپاه پاداران انقلاب اسلامی نیز اعلام می کنند.
صدفی با بیان اینکه برنامه های مختلف در قالب متفاوت در 13 آبان سال جاری در استان کرمان برگزار می شود گفت: برنامه هایی در دانشگاه ها در قالب بصیرت افزایی پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: مسابقه مقاله نویسی، انشا، معلومات عمومی، ویژه برنامه های کودکان و نوجوانان در قالب نمایش، فیلم داستان، مسابقات، میزگردها، جلسات تخصصی با حضور کارشناسان و برنامه های تولیدی و مستند از صدا و سیما در 13 آبان برگزار خواهد شد.
وی به برپایی نمایشگاه های تخصصی جنایات آمریکا، ویژه برنامه های مساجد و برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد برنامه های تبیینی در مساجد نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری دعای ندبه، برگزاری مجالس مذهبی به یاد شهدای دانش آموز و شهدای انقلاب، چاپ کتاب ویژه نامه و بروشور با عنوان توطئه و بدعهدی های آمریکا، بهره گیری از فضای مجازی و مستندهایی از جنایات استکبار جهانی فضاسازی محیطی در شهر و ایستگاه های فرهنگی و راهپیمایی به عنوان برنامه های 13 آبان در کرمان نام برد.
صدفی به برگزاری راهپیمایی 13 آبان با حضور اقشار مختلف مردم در استان کرمان طی سال جاری اشاره و تصریح کرد: راهپیمایی از چهارراه طالقانی از ساعت 9 صبح تا میدان شورا برگزار خواهد شد و راهپیمایان در پایان در مقابل حسینیه ثارالله تجمع خواهند کرد.
وی ادامه داد: در طول مسیر راهپیایی ایستگاههای فرهنگی و هنری و ویژه برنامه های کودکان و نوجوانان ایستگاه سرود و سلامت پیش بینی شده است.
وی تاکید کرد: قرائت قطعنامه و سخنرانی نیز در محل تجمع راهپیمایان در میدان شورا قرائت خواهد شد.
13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی و تبعید حضرت امام خمینی (ره) و روز دانش اموز است.
خبرنگار: نجمه حسنی* انتشار دهنده: بهنام احمدی *
3029/ 5054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال