فرمانده ارشد نظامی: دفاع مقدس صدها سال حرف برای گفتن دارد

کرمان - ایرنا - فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش گفت: دفاع مقدس صدها سال برای ما و نسل های حال و آینده حرف برای گفتن دارد.

به گزارش ایرنا امیر سرتیپ دوم نادر علیدوست روز چهارشنبه در آیین رژه نیروهای مسلح در کرمان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس افزود: وظیفه ماست که فرهنگ مقاومت، شجاعت و شهامت دفاع مقدس را به نسل حال و آینده منتقل کنیم.
وی مهمترین موضوع مطرح در دفاع مقدس را فرهنگ جهاد و شهادت عنوان کرد و گفت: باید با این فرهنگ، زندگی و کار کنیم و مملکت را در عرصه های مختلف به پیش ببریم.
ارشد نظامی آجا در جنوبشرق بیان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل این فرهنگ از دفاع مقدس گرفته شده است و رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد تاکید دارند.
وی گفت: باید فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ قدرتمندی که در جهاد و شهادت داشتیم برای اقتصاد هم بکارگیری شود تا در صدر اقتصاد منطقه قرار بگیریم.
امیر علیدوست افزود: در خارج و داخل کسانی هستند که روش و منش فرهنگ جهاد و شهادت و فرهنگ دفاع مقدس را کمرنگ کنند اما این نیست و ما صدها سال آینده به این فرهنگ و کاری که در دفاع مقدس شد، نیاز داریم و این جوانان با خونشان درخت اسلام و کشور را آبیاری کردند.
وی گفت: بر همه پیشکسوتان، فرهنگیان و همه کسانی که قلم می زنند و تریبون دارند واجب است که این فرهنگ را ادامه دهیم و استفاده کنیم و جوانان ما آینده سازان این مملکت باشند.
وی اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس از درخشان ترین و پرفرازترین مقاطع تاریخی کشور و جمهوری اسلامی و انقلاب عزیزمان است.
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوبشرق ارتش افزود: دفاع مقدس افسانه تاریخی شکست ناپذیری استکبار جهانی را توسط این مردم شکست و نشان داد استکبار جهانی شکست پذیر است.
وی گفت: فرهنگ و ایمان رزمندگان دفاع مقدس و اراده مردم عزیز برای پشتیبانی از جنگ، هیمنه شرق و غرب را در هم شکست و به دنیا اثبات کرد دشمن به شرط ایمان و اراده قابل شکست است.
وی تصریح کرد: ایمان و اراده اثبات کرد در برابر شمشیر و تجهیزات نظامی پیشرفته این ایمان و اراده است که پیروز است و نه سلاح و تجهیزات.
سرتیپ دوم علیدوست گفت: سرچشمه دفاع مقدس ما از جوانمردی و دلاورمردی جوان ها، مسن ترین ها، سربازان، بسیجیان، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، ارتش، نیروهای امنیتی و همچنین شیرزنان شکل گرفت و به دنیا نشان دادند با مقاومت و ایستادگی به هدف می توان به پیروز رسید.
وی بیان کرد: خوشحالیم خداوند عمر ما را در زمانی قرار داد که در رکاب ولی امر مسلمین و به رهبری حکیمانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری توانستیم در برابر همه دشمنان ملت ایران و اسلام بایستیم و موفق شویم.
آیین رژه نیروهای مسلح استان کرمان همزمان با سالروز آغاز جنگ تحمیلی در 31 شهریور 1359 و هفته دفاع مقدس با حضور نماینده ولی فقیه در استان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان و قشرهای مختلف مردم در مسیر بلوار 22 بهمن شهر کرمان برگزار شد.
خبرنگار: داود رجبی بهجت**دبیر: رسول محمدحسنی
7437/3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال