امام جمعه موقت کرمان:

دولت و مجلس در موضوع پرداخت های نامتعارف به خوبی ورود کردند

کرمان - ایرنا - امام جمعه موقت کرمان گفت: دولت و مجلس در زمینه پرداخت های خارج از عرف وظیفه داشته و دارند و به خوبی نیز ورود کرده اند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد قاسمی زاده در خطبه های نمازجمعه کرمان افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند که این کار غیرمنصفانه و ظالمانه از بیت المال هم گناه و هم خیانت است.
وی گفت: رهبری تاکید کرده اند این پول ها باید برگردد، کسانی که این کار را کرده اند باید محکوم شوند و نیز باید از کار برکنار شوند.
خطیب جمعه کرمان افزود: یکی از سیاست های بزرگ دشمن این است که از هر اشتباه و مشکلی در جامعه برای بدبین کردن مردم به نظام، استفاده کند.
وی همچنین با گرامیداشت روز عفاف و حجاب گفت: عفت عمومی جامعه باید حفظ شود و خداوند متعال حجاب را مقدمه عفاف معرفی کرده است.
حجت الاسلام قاسمی زاده بیان کرد: اگر زنان و مردان یک جامعه حجاب را رعایت نکنند، آسیب اساسی در ناحیه عفاف ایجاد می شود.
وی گفت: دشمنان نیز همواره برای ضربه زدن به اصول اسلامی برنامه ریزی کرده اند که یکی از موارد آن، موضوع حجاب است.
وی عنوان کرد: دشمنان می دانند اگر حجاب در جامعه رونق داشته باشد، عفت در جامعه کمتر ضربه می بیند.
امام جمعه موقت کرمان حجاب را از ضروریات دین برشمرد و گفت: نقش بانوان محجبه، پاکدامن و عفیف جامعه باید افزایش یابد و این افراد باید نقشی منطقی، مادرانه، دلسوزانه و واقعی داشته باشند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی پنج اصل مهم و ضروری وجود دارد افزود: یکی از این موارد اتکا به نیروهای داخلی و مجموعه استعدادها و توانمندی های یک مجموعه است.
وی اظهار کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی مردم نیز باید مصرف حساب شده داشته باشند و نیز باید دایره بهره وری جامعه از نعمت های خداوندی بیشتر باشد.
حجت الاسلام قاسمی زاده با تاکید بر لزوم حمایت از کالاهای داخلی گفت: استفاده از کالای داخلی و پرهیز از کالاهای قاچاق از دیگر اصول مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی تاکید کرد: تولید کنندگان داخلی نیز باید به افزایش کیفیت کالاهای تولیدی توجه لازم را داشته باشند زیرا در غیر اینصورت افراد به خرید کالاهای خارجی قاچاق ترغیب و ناخواسته وارد مافیای اقتصادی می شوند.
وی گفت: خداوند در تمامی ابعاد خلقت، موضوع بهره وری را نشان داده است و ما نیز باید همواره به این اصل مهم توجه داشته باشیم.
امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه مصرف باید همواره حساب شده و بهینه باشد گفت: استفاده بهینه از امکانات موجود به نوعی سرمایه گذاری است و در کنار آن نیز افزایش میزان بهره وری حاصل می شود.
وی اظهار کرد: بنا به شرایط هر زمان نیز باید به موضوع صرفه جویی و مصرف بهینه توجه شود به عنوان مثال در شرایط کم آبی کنونی، باید در بخش های مختلف از جمله کشاورزی از روش های مناسب برای کم کردن مصرف آب استفاده شود.
وی گفت: کشف علوم جدید یکی از راه های افزایش بهره وری است تا جوانان با کشف راه های جدید، فرصت افزایش بهره وری را ایجاد کنند.
حجت الاسلام قاسمی زاده همچنین از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر تقدیر کرد و افزود: این حضور گسترده نشان از ولایت مداری و ایمان مردم است.
وی به تسلط ارتش سوریه بر جاده حلب اشاره و اضافه کرد: تسلط بر جاده حلب، قطع شاهرگ اساسی نیروهای تکفیری است و در پی آن بی شک، شهر حلب و سایر شهرها آزاد خواهد شد.
7440/3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال